Polsko změní odmítavý postoj k uprchlíkům? Mluvčí vlády rázně utnula spekulace

Varšava - S nástupem téměř nové polské vlády se vyrojily spekulace o možném vstřícnějším postoji kabinetu k uprchlíkům. Varšava ale kurz hododlá měnit.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Mateusz Morawiecki

"Postoj vlády premiéra Mateusze Morawieckého týkající se migrační politiky i tzv. přerozdělování zůstává beze změn. Všelijaká tvrzení, že se něco změnilo, jsou Fake News (lživé zprávy)," napsala na twitteru mluvčí Joanna Kopcińská.

Morawiecki minulý týden částečně obměnil kabinet, z něhož odvolal mimo jiné ministry obrany, zahraničí a ochrany životního prostředí, s jejichž jmény se spojovaly ostré spory s opozicí a bruselskými institucemi EU o ohrožení právního státu v Polsku či o kácení v chráněném Bělověžském pralese.

Vzápětí nový polský premiér absolvoval pracovní večeři se šéfem EK Jeanem-Claudem Junckerem, po níž oba dali najevo vůli pokročit v jednání o stavu vlády práva v Polsku v souvislosti s Bruselem kritizovanou justiční reformou. Hovořili i o migraci, k žádnému sblížení postojů obou stran však podle dostupných informací nedošlo.

Komise začátkem ledna podala u Soudního dvora Evropské unie žaloby proti zmíněné trojici visegrádských zemí kvůli trvalému odmítání přijímat uprchlíky na základě kvót.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívce se po rozchodu udělalo zle. Lékaři zjistili proč a sami byli v šoku

17.08.2018 22:22 Aktualizováno Londýn - Mladá dívka Kate Stallardová pocházející z Velké Británie si před časem prošla bolestivým…

Česká Škoda Rapid sveze papeže Františka

17.08.2018 21:26 Dublin - Automobilka Škoda je oficiálním partnerem nadcházejícího Světového setkání rodin 2018 v…

Podivné počasí: Proč je v Evropě stále větší teplo?

17.08.2018 21:20 Aktualizováno Zprávy o extrémech počasí se objevují stále častěji – a my jsme si na ně do určité míry zvykli.…

Proč spadl most v Janově? Architekt přišel s hypotézou. Rodiny obětí mají…

17.08.2018 21:16 Aktualizováno Janov - Architekt Antonio Brencich se domnívá, že pád mostu v Janově mohlo spustit prasknutí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama