Rakouský ministr nařídil vznik jednotky na ochranu hranic

Vídeň - Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl hodlá vytvořit novou policejní "jednotku na ochranu hranic". Byla by nasazena v případě opakování situace z roku 2015, kdy po takzvané balkánské stezce přes Rakousko putovaly statisíce migrantů.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Herbert Kickl

Kickl ve vládě kancléře Sebastiana Kurze reprezentuje protiimigrační Svobodnou stranu Rakouska (FPÖ). "Určitě se nesmí opakovat rok 2015. Proto jsem vydal pověření, aby se vybudovala jednotka na ochranu hranic. Cílem je, aby bylo možné během několika hodin zajistit řádnou ochranu hranice," uvedl v rozhovoru pro list Tiroler Tageszeitung.

Nová pohotovostní jednotka policie by podle něj mohla "v případě potřeby zajistit hraniční přechod" a kontrolovat totožnost lidí, kteří by se přes něj snažili projít. "Prosté posílání lidí dál se nebude opakovat," ujistil ministr.

Kickl sám sebe v rozhovoru označil za zastánce "spořádané azylové politiky". "Ochrana vnějších hranic EU, ochrana státní hranice, investovat v zemích původu uprchlíků, do země pouštět co možná nejméně uprchlíků a u lidí, kteří potřebují zvláštní ochranu, najít cestu, jak je k nám dopravit legálně, ale za našich podmínek a kritérií," vyčetl ministr své zásady v migrační politice. "Zároveň zvýšíme počet deportací," dodal.

Minulý týden upoutal Kickl pozornost svým návrhem, aby se žadatelé o azyl v budoucnosti ubytovávali "koncentrovaně" ve větších střediscích. Opoziční politici jeho slova označili za "jazyk nacionálního socialismu". Domněnku, že slovo zvolil záměrně s odkazem na nacistické koncentrační tábory, Kickl ale odmítl.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rasisté, xenofobové a šovinisté? Politolog nabízí překvapivý pohled na…

15.08.2018 00:01 NÁZOR - Populismus se podle všeho šíří světem a ohrožuje zavedený status quo, uvádí Peter Bloom v…

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 21:50 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko se dohodly, že si rozdělí 255…

Útok autem u britského parlamentu: Je zřejmé, že nešlo o dopravní nehodu,…

14.08.2018 21:39 Aktualizováno Londýn - Dnešní vážný incident v britského parlamentu bude vyšetřovat protiteroristické oddělení.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama