Ženy se vydaly na pochod proti Trumpovi, ten jim poslal jízlivý tweet

Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za práva žen, který v sobotu odstartoval v USA v rámci prvního výročí inaugurace prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Donald Trump

V Londýně přitáhla akce tisíce lidí navzdory nepříznivému počasí, které přineslo déšť se sněhem. Silný déšť se snášel i na protestující v Paříži, kde byla účast ve srovnání s protesty v USA zřejmě právě kvůli počasí výrazně nízká.

"Nezáleží na tom, jestli je takové počasí. Stále se scházíme a budeme stále bojovat proti Trumpovi a jeho programu," řekla agentuře Reuters Maggie Kanová, jedna ze zhruba stovky účastníků protestu v Paříži, které neodradil déšť a zima.

Účastníci letošního pochodu uvádějí, že je k akci podnítila lavina politických a genderových problémů za poslední rok a také kampaň #MeToo namířená proti sexuálnímu obtěžování žen. Mnoho účastníků protestů nepodporuje jen práva žen, ale také odsuzují názory Trumpa na otázky migrace, potratů či práv osob s menšinovým sexuálním zaměřením (LGBT).

zdroj: YouTube

Trump odmítá, že by jeho prezidentství bylo špatné pro ženy. V sobotu na twitteru uvedl, že je to perfektní den pro všechny ženy, které se tak mohou vydat na pochod a oslavit historické milníky a nebývalý hospodářský úspěch zaznamenaný za první rok jeho úřadování.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Táhni". "Merkelová musí odejít". V Drážďanech se demonstrovalo proti…

16.08.2018 22:06 Aktualizováno Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce…

Homeopata královny Alžběty II. zemřel, Srazil ho kamion

16.08.2018 21:55 Londýn - V centru Londýna dnes zahynul homeopat královny Alžběty II. Měl nehodu na jízdním kole,…

Potyčka mezi Maltou a Itálií kvůli zachráněným migrantům. Vezměte si je,…

16.08.2018 21:44 Řím/Valetta - Itálie a Malta se dnes dostaly do konfliktu ohledně další skupiny migrantů plavící se…

Nízko letící letadlo narazilo do muže, na místě zemřel

16.08.2018 21:20 Varšava - Na jihovýchodě Polska dnes narazilo nízko letící letadlo do šestačtyřicetiletého muže.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama