V centru Londýna evakuovali 1450 lidí, vypukla panika

Londýn - V centru Londýna byly dnes celé dopoledne kvůli úniku plynu z potrubí uzavřeny železniční nádraží Charing Cross a Waterloo East a také některé ulice. Evakuace oblíbeného klubu podle komentářů na sociálních sítí způsobila paniku.

Přidejte svůj názor

Policie Velké Británie

Z oblasti bylo už v nočních hodinách preventivně evakuováno na 1450 lidí. Obě nádraží už byla otevřena, informovala po poledni BBC. Odborníkům se podařilo únik plynu po několika hodinách opět zastavit poté, co našli jeho zdroj v potrubí v ulici Craven Street, v blízkosti známé londýnské tepny The Strand. Některá dopravní omezení a evakuace i odpoledne ještě zůstávaly v platnosti.

Experti naměřili ve vzduchu vysoké koncentrace plynu. "V poslední době už se to párkrát stalo," řekl mluvčí hasičů. Mnohá potrubí v britském hlavním městě jsou podle něj zastaralá a jejich výměna se uskutečňuje postupně. Plyn dnes unikal z prasklého potrubí, které mezitím opravila plynárenská společnost Cadent.

Evakuace klubu Heaven způsobila paniku. "Doslova chaos, lidé padali na schodech," citoval jeden z příspěvků server deníku The Daily Mirror. "Jakmile jsme od ochranky slyšeli slovo evakuace, všichni se snažili dostat ven co nejrychleji," napsal další návštěvník klubu. Místní obyvatelé a lidé z hotelu byli evakuováni do hotelu Royal Horseguards v komplexu Whitehall Court.

Policie nadále doporučuje řidičům a veřejnosti, aby se oblasti vyhýbali. Uzavírky způsobily přeplněnost ostatních nádraží, jako je například London Bridge, a společnost Southeastern informovala, že zavedla opatření na "kontrolu davů".

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británii pobouřilo tragické selhání. Matku označili lékaři za paranoidní,…

19.06.2018 09:45 Manchester - Británií rezonoval otřesný případ lékařského selhání. Matka se bála o svou těžce…

Vstřícnost k uprchlíkům se vymstí? Tisíce Afričanů se už valí na Španělsko

19.06.2018 09:13 Valencie - Experti varují Španělsko před důsledky vstřícné politiky vůči uprchlíkům. Na přijetí…

Německem otřásla další brutální vražda. Šestnáctileté dívce někdo…

19.06.2018 08:22 Berlín - Německo se ještě neoklepalo z brutálního znásilnění a vraždy nezletilé Susanny a ubodání…

Po střelbě ve švédském Malmö zemřeli dva zranění, útočník prchá

19.06.2018 08:11 Malmö - Po pondělní střelbě v centru města Malmö na jihu Švédska zemřeli dva lidé. Zraněny jsou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama