Václav Klaus je uvězněn v Alpách. Kvůli sněhové kalamitě se nemůže vrátit do Prahy, tak poslal VIDEO

O bývalém prezidentovi Václavu Klausovi je všeobecně známo, že je velkým milovníkem sportu, a to jak letních, tak i zimních. Jeho záliba se mu ale nyní vymstila – zůstal totiž odříznut v jednom z lyžařských center v rakouských Alpách.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Václav Klaus uvízl v Alpách

Husté sněžení a lavinové nebezpečí odřízly několik alpských středisek. Tisíce lidí tak uvízli nejen v ve švýcarském Zermattu, ale i ve střediscích v rakousku či Itálii. A mezi nimi je i někdejší český prezident Václav Klaus.

„Namísto klidného nedělního odjezdu do Prahy sněhová kalamita, lavinový stupeň č. 5 (na stupnici 1-5) a všechny cesty až do odvolání uzavřené. Prezident Klaus je tak poprvé na dovolené, i když nedobrovolně. Nezbývá, než jít na obstler,“ informoval na sociálních sítích Institut Václava Klause.

Zároveň přidal i video, na kterém sám Klaus popisuje svou situaci. „Myslím, že je to obrovské vítězství, že příroda pomohla, takže do té Prahy se vůbec nedá dojet,“ říká Klaus, který uvízl v tyrolském středisku Kühtai. Na videu za ním jsou vidět hromady sněhu, který navíc také stále hustě padá z nebe.

„Škoda, že u nás taky takhle nenasněží, třeba by se řadě lidí před těma volbama rozbřesklo,“ zasnil se Klaus, který otevřeně podpořil stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Prý je kalamita i v Praze, kde napadlo asi pět centimetrů. „Tady je to asi deset metrů. Jdeme na obstler,“ dodal Klaus s odkazem na pálenku z ovoce.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Táhni". "Merkelová musí odejít". V Drážďanech se demonstrovalo proti…

16.08.2018 22:06 Aktualizováno Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce…

Homeopata královny Alžběty II. zemřel, Srazil ho kamion

16.08.2018 21:55 Londýn - V centru Londýna dnes zahynul homeopat královny Alžběty II. Měl nehodu na jízdním kole,…

Potyčka mezi Maltou a Itálií kvůli zachráněným migrantům. Vezměte si je,…

16.08.2018 21:44 Řím/Valetta - Itálie a Malta se dnes dostaly do konfliktu ohledně další skupiny migrantů plavící se…

Nízko letící letadlo narazilo do muže, na místě zemřel

16.08.2018 21:20 Varšava - Na jihovýchodě Polska dnes narazilo nízko letící letadlo do šestačtyřicetiletého muže.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama