Reuters: Drahoš musí vysvětlovat svůj postoj k migraci, Zeman má rád alkohol a útočí na elitu

Londýn/Praha - Agentura Reuters se opět věnuje tématu volby českého prezidenta. Pár dní před druhým kolem českých prezidentských voleb musí vyzyvatel současné hlavy státu Miloše Zemana vyvracet v debatách s voliči podezření, že jeho postoj k migraci je příliš mírný. Téma migrace totiž předvolební kampani dominuje, uvádí.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Miloš Zeman a jeho billboard proti Drahošovi

Podle Reuters profesora chemie Jiřího Drahoše řada lidí v Česku stále příliš dobře nezná, přesto má podle ní proevropský kandidát šanci porazit politického matadora Zemana. „Neochvějně proevropskému" kandidátovi Drahošovi, který za sebou sjednotil liberální voliče, se podařilo do druhého kola prezidentských voleb dostat v jedné z nejvíce euroskeptických členských zemí EU, upozornila agentura.

Bývalý předseda akademie věd v Česku vnímán především jako alternativa proruského prezidenta Zemana, vysvětluje Reuters. Přestože před dvěma měsíci třetina země Drahoše vůbec neznala, má šanci stát se novým českým prezidentem a vystřídat Miloše Zemana, „muže s láskou k alkoholu, který útočí na elitu a užívá na veřejnosti hrubé výrazy". Drahoš nabízí mnoha Čechům vytouženou „změnu stylu", napsal Reuters.

Drahošovou největší slabinou je prý otázka migrace. Veřejné mínění v Česku je proti přijímání migrantů na základě kvót EU. Ačkoliv se proti nim vyslovil i Drahoš, musí na otázky kolem svého postoje k migrantům stejně neustále odpovídat. Jedním z důvodů je i to, že si otázku migrace k útokům na něj vybrala i kampaň současného prezidenta, píše Reuters.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Táhni". "Merkelová musí odejít". V Drážďanech se demonstrovalo proti…

16.08.2018 22:06 Aktualizováno Berlín - V Drážďanech dnes protestovaly stovky krajně pravicových demonstrantů proti kancléřce…

Homeopata královny Alžběty II. zemřel, Srazil ho kamion

16.08.2018 21:55 Londýn - V centru Londýna dnes zahynul homeopat královny Alžběty II. Měl nehodu na jízdním kole,…

Potyčka mezi Maltou a Itálií kvůli zachráněným migrantům. Vezměte si je,…

16.08.2018 21:44 Řím/Valetta - Itálie a Malta se dnes dostaly do konfliktu ohledně další skupiny migrantů plavící se…

Nízko letící letadlo narazilo do muže, na místě zemřel

16.08.2018 21:20 Varšava - Na jihovýchodě Polska dnes narazilo nízko letící letadlo do šestačtyřicetiletého muže.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama