Schulz je šašek, dobře že prohrál, útočí Robejšek

Praha - Sousední Německo žije tamním povolebním vyjednáváním. Zdá se, že zemi opět povede velká koalice v čele s Angelou Merkelovou. Co o tamní situaci soudí Petr Robejšek?

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Martin Schulz

Robejšek se k situaci obšírně vyjadřuje na svém Facebooku. Píše mimo jiné o tom, jak to dle jeho názoru bylo s plánovaným vládním angažmá lídra německých sociálních demokratů Martina Schulze. „Schulz chtěl ministerstvo zahraničí vyrvat z rukou jiného neúspěšného předsedy SPD Gabriela, kterému ho navíc sám slíbil. Ale Schulz chtěl pro sebe prebendu za to, že svojí politickou neschopností úspěšně snížil již tak nízké volební preference SPD.“ tvrdí Robejšek. Podle něj ho k ústupu přiměl až enormní tlak zevnitř samotné SPD.

Robejšek patří k dlouhodobým kritikům Martina Schulze a nešetří jej ani teď. „Martin Schulz je dokonalým ztělesněním současného západoevropského politika. Sebestředný, intelektuálně podprůměrný, neuvěřitelně arogantní a nespolehlivý. Po prohraných parlamentních volbách řekl, že jeho strana půjde do opozice a že on nikdy nebude ministrem v kabinetu Angely Merkelové. Pár týdnů poté chtěl, skryt za dětinsky primitivní argumenty, oba tyto sliby porušit. A stalo se mu to, co se (bohužel) ostatním jemu podobným postavám nestává dost často. Prohrál všechno.“ píše český politolog, jež v Německu dlouho profesně působil.


Na závěr si ve svém komentáři neodpustil ani lehce alegorický příměr. „Předseda karnevalového výboru z Kolína nad Rýnem doporučil Schulzovi (ještě před dnešním zakončením jeho kariéry), aby si oblékl masku šaška. To je ale nespravedlivé vůči šaškům. Protože ti, na rozdíl od Schulze, ze sebe dělají blázny záměrně.“.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo deportovalo 46 uprchlíků, byly z toho policejní manévry

15.08.2018 15:23 Mnichov/Kábul - Německo v úterý večer deportovalo do Afghánistánu dalších 46 uprchlíků. K zajištění…

Zbytek mostu v Janově může každou chvíli spadnout, lidé z okolí nesmí do…

15.08.2018 14:58 Janov – Lidé, kteří byli evakuovaní z bytů v ulici Fillak v Janově se stále nemohou vrátit do svých…

Švéd hrozil vládě bílým práškem, do Británie poslal bombu. Je obviněn z…

15.08.2018 14:50 Stockholm - 42letý muž byl ve Švédsku obviněn z pokusu o vraždu. Toho se měl dopustit zasláním…

Tajné plány ukazují, proč NATO udeřilo v Jugoslávii. Mnohým z vás bude…

15.08.2018 14:49 Aktualizováno Mnozí z vás se jistě ptají, proč tehdy v roce 1999 nařídilo NATO zaútočit na Jugoslávii, a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama