V Bulharsku zatkli významného člena IS, do země pronikl mezi uprchlíky

Sofia - V Bulharsku zadrželi Maročana, který byl dle vyšetřovatelů významným členem Islámského státu (IS). Společně s 26 migranty ilegálně přešel hranici z Turecka. Skupinu tvořilo šest mužů, šest žen a děti.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Islámský stát (ISIS)

Mluvčí generálního prokurátora Rumjana Arnaudovová bulharské státní televizi BNT sdělila, že Maročana zadržely pohraniční hlídky v polovině ledna.

Zatímco 26 zadržených uprchlíků, kteří byli všichni příbuzní, hned požádalo o udělení "humanitárního statusu", dotyčný muž, který, jak se později ukázalo, byl Maročan, tak neučinil. Policisté u něj našli pět identifikačních dokumentů, včetně syrského občanského průkazu a pasu a španělského občanského průkazu. Všechny byly falešné.

Bulharské úřady následně při získávání informací o zadrženém v Sýrii zjistily, že jde o významného člena IS. Díky mezinárodní spolupráci pak vyšlo najevo, že po tomto muži vyhlásily pátrání marocké úřady.

Muž je obviněn z přípravy teroristických akcí, z nedovoleného držení střelných zbraní, z ohrožení bezpečnosti a veřejného pořádku v Maroku a z organizování rozsáhlého náboru lidí pro teroristickou organizaci. Interpol navíc upozornil, že kromě střelných zbraní a munice může hledaný disponovat i pásem s výbušninami a ručními granáty.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soustrast Itálii vyjádřili po zřícení mostu Merkelová, Tusk či Jubncker.…

14.08.2018 18:05 Brusel/Praha - Po zřícení dálničního mostu v Janově vyjádřila pozůstalým obětí a Itálii soustrast…

Bože, ach, můj bože. Bylo to jako apokalypsa, říkají svědci. Zřícený most…

14.08.2018 18:03 Aktualizováno Janov – Svědci, kteří byli v okamžiku tragického zřícení Morandiho mostu v italském Janově,…

Na dálnici v Janově se zřítil kus mostu, spadl i český kamion. Nejméně 35…

14.08.2018 18:01 Aktualizováno Janov - Na dálnici v Janově se dnes přibližně v 11:50 SELČ v důsledku sesuvu půdy zřítilo několik…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 16:44 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko si rozdělí 141 migrantů, kteří jsou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama