Poplach v budově britského parlamentu: Policie zasahovala kvůli nálezu bílého prášku

Londýn – V britském parlamentu zasahuje metropolitní policie. Podle médií byla dnes ráno zavolána do budov parlamentu, aby prověřila "bílý prášek", který byl nalezen v podezřelém balíčku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie

Server The Independent mluví o tom, že policie uzavřela část Parlamentu po objevení „podezřelého balíčku. Ten se údajně nacházel v prostorách, kde se pohybují ministři.

Balíček byl údajně nalezen na chodbě, která je pod zasedacím sálem Dolní sněmovny, a kde má kanceláře hned několik ministrů. Parlament je ale tento týden prázdný, takže většina ministrů není v současné době ve Westminsteru, uvádí The Independent.

"Policie v současné době vyšetřuje incident na půdě parlamentu," potvrdil mluvčí sněmovny, který ale nemohl sdělit žádné bližší informace. 

Policejní zdroj uvedl, že skutečnost, že byla evakuována pouze chodba a okolní oblasti nikoliv, naznačuje, že důstojníci tento incident nepovažují za velké bezpečnostní riziko.

Tomu nasvědčuje i fakt, že Westminsterský palác nebyl úplně uzavřen. Hlavní vchod Carriage Gate, kde loni v březnu došlo k teroristickému útoku, je otevřen jako běžně. Přesto na místo podle médií dorazilo větší množství policistů. 

Později policejní mluvčí uvedl: "V úterý 13. února kolem 11:36 hodin byla policie informována o podezřelém balíčku, který byl doručen do kanceláře ve Westminsterském paláce. Policie je na místě. Dopis obsahoval bílý prášek, který je v současnosti vyhodnocován odborníky. Kancelář zůstává v tuto chvíli uzavřená, ale zbytek paláce Westminster je otevřený."

Mluvčí metropolitní policie také dodal, že o všem byly informováni detektivové z jednotky pro boj proti terorismu byli informováni, kteří případ vyšetřují. Později bylo oznámeno, že prášek nebyl nebezpečný. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 21:50 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko se dohodly, že si rozdělí 255…

Útok autem u britského parlamentu: Je zřejmé, že nešlo o dopravní nehodu,…

14.08.2018 21:39 Aktualizováno Londýn - Dnešní vážný incident v britského parlamentu bude vyšetřovat protiteroristické oddělení.…

Turecký soud nařídil ukončit vazbu dvou řeckých vojáků, kteří nelegálně…

14.08.2018 20:58 Istanbul - Turecký soud dnes nařídil propustit dvojici vojáků z Řecka. Muži jsou podezřelí ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama