Vyhnanec Saakašvili je v Nizozemsku, chce cestovat po Evropě

Amsterdam - Michail Saakašvili, jehož ukrajinské úřady v pondělí vyhostily do Polska, je v Nizozemsku. Gruzínský exprezident, který na Ukrajině vedl demonstrace za svržení prezidenta Petra Porošenka, má za manželku nizozemskou občanku.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Gruzie

Informovala o tom dnes nizozemská tisková agentura ANP. Nizozemské ministerstvo zahraničí zatím tuto zprávu nepotvrdilo.

Podle ukrajinských médií chce gruzínský politik v Nizozemsku pobýt s manželkou Sandrou Roelofsovou a dvěma syny. Prohlásil, že pak se "bude pohybovat po Evropě a věnovat se politické činnosti". Kam má konkrétně namířeno, novinářům neřekl.

Saakašvili se na Ukrajině politicky angažoval od roku 2015 a od Porošenka dostal i ukrajinské občanství. Vztahy mezi oběma politiky ale postupně ochladly a gruzínský exprezident o ukrajinské občanství přišel. Gruzínské občanství mu gruzínské úřady odebraly už dříve. Ve své rodné zemi je Saakašvili obviněn a v jednom případě už i odsouzen za zneužívání pravomocí.

V pondělí byl z Ukrajiny vyhoštěn, neboť se do země podle ukrajinských úřadů dostal nezákonně. Saakašviliho loni v září silou přenesly přes polsko-ukrajinskou hranici stovky jeho příznivců. Politik tvrdí, že důvodem nynější deportace je jeho kritika Porošenka za tolerování korupce.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 21:50 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko se dohodly, že si rozdělí 255…

Útok autem u britského parlamentu: Je zřejmé, že nešlo o dopravní nehodu,…

14.08.2018 21:39 Aktualizováno Londýn - Dnešní vážný incident v britského parlamentu bude vyšetřovat protiteroristické oddělení.…

Turecký soud nařídil ukončit vazbu dvou řeckých vojáků, kteří nelegálně…

14.08.2018 20:58 Istanbul - Turecký soud dnes nařídil propustit dvojici vojáků z Řecka. Muži jsou podezřelí ze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama