Oxfam prošetří skandál s prostitutkami, slibuje šéfka organizace

Londýn - Charita Oxfam vytvoří komisi, která vyšetří obvinění ze sexuálního zneužívání žen. Britská vláda pohrozila, že pokud organizace skandál podrobně nevyšetří, zastaví jí přísun financí, což by v kombinaci s možnou ztrátou důvěry řady dárců mohlo mít vážné dopady na její provoz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Skandál vypukl, když vyšlo najevo, že si sedm zaměstnanců Oxfamu na misích na Haiti, které v roce 2010 postihlo zemětřesení, a v Čadu platilo prostitutky. Peníze za sex dávali ženám, kterým měli ve skutečnosti jako humanitární pracovníci pomáhat.

Výkonná ředitelka organizace Oxfam International Winnie Byanyimaová dnes uvedla, že Oxfam zajistí spravedlnost a "odčiní minulost". Vyzvala také všechny sexuální oběti zneužité pracovníky charity, aby jejich počínání oznámily.

"Z hloubi mého srdce, odpusťte nám, odpusťte Oxfamu," řekla Byanyimaová, která je podle BBC dosud nejvýše postavenou představitelkou organizace, jež připustila reálnost obvinění a veřejně o aféře promluvila.

Vedle vytvoření nezávislé komise k vyšetření praktik pracovníků Oxfamu charita podle Byanyimaové posílí tým kontrolující jejich činnost nebo vytvoří bezpečný a důvěryhodný systém, s jehož pomocí bude možné na nepřípustné činy upozornit.

Kvůli aktuálním obviněním se již vzdala funkce zástupkyně šéfa britské pobočky Oxfamu Penny Lawrencová. Spolupráci s charitou rovněž ukončilo několik zvláštních vyslanců, mezi nimi britská herečka Minnie Driverová, senegalský hudebník Baaba Maal či bývalý arcibiskup Kapského Města Desmond Tutu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu roste napětí: Seehofer otevřeně vyhrožuje Merkelové

23.06.2018 16:08 Aktualizováno Berlín – Napětí v Německu by se dalo krájet. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer varoval…

Finance chtějí, ale solidární nejsou: Francie pranýřuje nejen Česko kvůli…

23.06.2018 15:39 Aktualizováno Paříž - Francie očekává, že summit EU, který je naplánován na 28. a 29. června a který se má…

Litva hodlá překroutit své dějiny? Spor o ruskou hračku nabral nečekaný…

23.06.2018 14:51 Vilnius - V Litvě se prodává ruská hračka s názvem Zdvořilí lidé. Děti si vybarví a složí sadu čtyř…

Invaze uprchlíků: U Španělska zachráněno 418 migrantů, část doplula až na…

23.06.2018 14:08 Madrid - Snaha migrantů dostat se z Afriky přes moře do Evropy se s oteplením v poslední době opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama