Lavrov se dopálil: Stížnosti USA na ruské vměšování jsou jen žvanění

Mnichov - Na bezpečnostní konferenci do Mnichova dorazil i ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. V projevu označil za "žvanění" americká tvrzení, že Moskva se snažila ovlivnit předloňské prezidentské volby v USA. Seznam 13 obviněných Rusů odmítl komentovat.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí

Údajné zásahy Ruska do americké volební kampaně v roce 2016 vyšetřuje v USA zvláštní tým FBI pod vedením Roberta Muellera a tři kongresové výbory. Muellerova skupina sestavila seznam 13 ruských občanů a tří právních subjektů, které se na vměšování podílejí.

Lavrov dnes všechna americká obvinění odmítl. Odvolal se mimo jiné na viceprezidenta USA Mikea Pence, který podle něj americké vyšetřování zpochybnil.

"Dokud neuvidíme fakta, všechno ostatní je žvanění," citovala Lavrova ruská agentura TASS. Pokud jde o seznam třinácti obviněných Rusů, není podle ministra co říct. "Nemám žádnou odpověď. Můžete zveřejnit cokoli, podobná prohlášení se pořád opakují," dodal.

zdroj: YouTube

Šéf Bílého domu Donald Trump, který dosud vliv Ruska na volby popíral, v pátek na twitteru napsal, že Rusko zahájilo svou protiamerickou kampaň v roce 2014. Upozornil zároveň, že se tak stalo dávno před jeho prezidentskou kandidaturou. Trumpovo stanovisko dnes ruský ministr nekomentoval.

Trumpův poradce pro národní bezpečnost Herbert McMaster krátce po Lavrovovi prohlásil, že obvinění svědčí o vzrůstající americké schopnosti vystopovat původ této "špionáže a podvracení". "Jak můžete vidět na obvinění od FBI, důkazy jsou nyní opravdu nezvratné," řekl McMaster jednomu z ruských delegátů v Mnichově.

Bývalý ruský velvyslanec v USA Sergej Kisljak dnes během konference v bavorském městě označil tvrzení o ovlivňování voleb za "fantazírování" zapříčiněné vnitropolitickými boji mezi americkými stranami.

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netušil, že veze nepřítele číslo jedna? V Belgii pustili na svobodu šoféra…

19.06.2018 14:21 Brusel - V Belgii byl podmínečně propuštěn francouzský občan Ali Oulkadi. Prý neměl o činnosti…

EU chce oddělit ekonomické migranty už v Africe, zřídí "vyloďovací…

19.06.2018 14:08 Brusel - Evropská unie chce oddělovat uprchlíky uplatňující nárok na azyl v unii od ekonomických…

Migranti udělali ze Švédska zemi násilí? Po střelbě v Malmö zemřeli tři…

19.06.2018 12:10 Aktualizováno Malmö - Po pondělní střelbě v centru města Malmö na jihu Švédska zemřeli tři lidé. Zraněny jsou tři…

Co říkají uprchlíci na Seehoferův přísnější migrační plán? Novináři je…

19.06.2018 11:58 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dostali do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama