Muži se na kontě objevily dva biliony eur, přes noc se z něj stala nejbohatší osoba na planetě

Brusel - Pořádný šok prožil Belgičan Luc Mahieux, který se přes internetové bankovnictví podíval na stav svého účtu. Na účtě mu přistály dva biliony eur. Stal se tak z něj nejbohatší muž na světě.

Přidejte svůj názor

Ilustračni fotografie

Pohled na bankovní účet vás možná často rozpláče. Naprosto opačné pocity prožil minulou středu obyčejný chlapík z Belgie, který zjistil, že se mu na účtu objevila částka s pořádnou řadou nul - v přepočtu asi 50,6 biliónu korun.

„Říkal jsem si, že všechny moje problémy jsou vyřešeny, byl jsem nejbohatší člověk na světě,‘‘ popsal médiím Luc Mahieux první pocity po spatření částky 2 000 000 000 349 eur na svém účtu. Ale když se vzpamatoval, uvědomil si, že musí jít o chybu.

Věc začala tím, že na jedné internetové stránce zadal informace o své kartě. Jenže se mu nelíbilo, že si po registraci a zadání platebních údajů stáhl tento web částku 35 eur (asi 890 korun) z jeho bankovního konta. Chtěl svůj proto svůj příspěvek zpět.

Luc se obrátil na svou banku a nechal si zablokovat kartu. Měl totiž strach, že se mohl stát terčem podvodu nebo hackerského útoku. O pár dní později se vše vysvětlilo a vyřešilo.

Tučná suma mu sice nezůstala, smysl pro humor ale ano. „Rád bych pro všechny své budoucí 'přátele' dodal, že žádné peníze nemám,“ komentoval své náhlé zbohatnutí na sociálních sítích.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci si našli nové trasy: V květnu přešlo hranici EU 12 100…

18.06.2018 17:09 Brusel - Agentura Frontex zaznamenala za květen 12.100 neoprávněných přechodů vnější hranice EU,…

VIDEO: Migranti v Německu opět napadli policisty. Úřady varují, že…

18.06.2018 16:45 Berlín – Německá policie musela řešit další incident v centru pro migranty. Skupina deseti až…

Polovina běženců z lodě Aquarius bude chtít do Francie, Španělsko je…

18.06.2018 16:40 Aktualizováno Valencie - Všichni migranti z lodě Aquarius, kterou před týdnem odmítla Itálie a Malta, dostali ve…

Kolik stojí Evropu terorismus? Studie dospěla k ohromující sumě

18.06.2018 16:29 Terorismus patří mezi největší bezpečností hrozby dneška. V podstatě kdykoliv a kdekoliv se může…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama