Německo čeká návrat bojovníků IS, "úřad pro deradikalizaci" bude mít napilno

Berlín - Z Německa do konfliktních oblastí Sýrie a Iráku v posledních letech zamířilo odhadem kolem 950 islamistů. Poradna pro problematiku radikalizace při Německém úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) se připravuje na návrat řady z nich.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Muslimové

Experti na islamismus pracující pro BAMF očekávají rostoucí počet návratů bojovníku IS po rozsáhlých územních ztrátách islamistické organizace. Odborníci radí rodinám, jejichž mladí členové se chtějí připojit k radikálním islamistům nebo tak už učinili.

Nyní se odborníci na radikalizaci chystají na to, že nejen oni budou mít více práce. "Tímto tématem se budou v roce 2018 ve větší míře zabývat bezpečnostní úřady, ale také poradenská síť," řekl DPA šéf německých poradců pro záležitosti radikalizace Florian Endres.

Podle experta je nutné zapojit a podpořit mimo jiné úřady péče o mládež. Německá vláda naposledy odhadovala, že by se do Německa mohla vrátit více než stovka dětí přívrženců IS, kteří vycestovali do Sýrie či Iráku.

Poradci při BAMF pomáhají rodinám, jejichž mladí příslušníci se dostávají do styku se salafisty, kteří vyznávají zvláště konzervativní verzi islámu. Salafismus je považován za živnou půdu terorismu, podotýká DPA. Nejčastěji na příslušnou horkou linku volají matky, následují učitelé a spolupracovníci úřadu.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci si našli nové trasy: V květnu přešlo hranici EU 12 100…

18.06.2018 17:09 Brusel - Agentura Frontex zaznamenala za květen 12.100 neoprávněných přechodů vnější hranice EU,…

VIDEO: Migranti v Německu opět napadli policisty. Úřady varují, že…

18.06.2018 16:45 Berlín – Německá policie musela řešit další incident v centru pro migranty. Skupina deseti až…

Polovina běženců z lodě Aquarius bude chtít do Francie, Španělsko je…

18.06.2018 16:40 Aktualizováno Valencie - Všichni migranti z lodě Aquarius, kterou před týdnem odmítla Itálie a Malta, dostali ve…

Kolik stojí Evropu terorismus? Studie dospěla k ohromující sumě

18.06.2018 16:29 Terorismus patří mezi největší bezpečností hrozby dneška. V podstatě kdykoliv a kdekoliv se může…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama