Obřízka se praktikuje i v Evropě? Migrant nechal zmrzačit dceru, aby se necítila sexy. Je to naše kultura, hájil se

Londýn – Před britským soudem se musí zpovídat somálský řidič společnosti Uber žijící v Bristolu, který dovolil, aby jeho sedmiletá dcera podstoupila „mrzačení ženských pohlavních orgánů“ neboli obřízku. Muž, který pochází ze Somálska, tvrdí, že tento zákrok je v jeho kultuře prováděn, aby zabránil ženám „cítit se neustále sexy".

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Obřízka

Obřízka je ve Velké Británii nezákonná od roku 1985 v některých komunitách migrantů je ale stále praktikována. „Věc se týká praxe, která je v této zemi nezákonná a která je i v zemích po celém světě postavena mimo zákon," prohlásila Anna Vigarsová, která v případě zastupuje obžalobu. „Ale existují komunity v Africe a na Středním východě, kde je běžná,“ cituje její slova deník The Guardian .

Somálský otec se u soudu hájil lámanou angličtinou. To, že svou dceru nechal obřezat, poprvé přiznal charitativnímu pracovníkovi a bojovníkovi proti obřízce Samimu Ullahovi poté, co ho v březnu 2016 vezl jako řidič Uberu

Ullah se ho prý během cesty zeptal, zda ví, co označuje somálské slovo „sunna". Řidič údajně udělal prstem kříž a odpověděl: „Myslíte řezání?“ Pak potvrdil, že nechal vlastní dceru obřezat. Argumentovat tím, že to dělá mnoho lidí v jeho kultuře.

Když Ullah z auta vystoupil, zavolal na policii a vše ohlásil. Strážníci, kteří rodinu navštívili, zjistili, že sedmiletá dívka doopravdy podstoupila obřízku a že má poškozený klitoris.

„Obžalovaný mi řekl, že jí obřízku udělali v oblasti Bristolu. Zeptal jsem se ho, jestli ví, že je to nelegální. On odpověděl, že to je kultura a tradice a že někteří lidé to dělají a někteří ne,“ vypověděl před soudem muž, který na případ upozornil. „Zeptal se mě, jestli tuším, proč se to vlastně dělá. A než jsem mohl odpovědět, řekl mi: 'Aby se ženy neustále necítily sexy',“ dodal.

„Nikdo nenaznačuje, že obžalovaný není dobrý otec,“ uvedla u soudu zástupkyně žaloby. „Nic to ale nemění na faktu, že ji vystavil bolestivému zákroku,“ dodala Vigarsová.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci si našli nové trasy: V květnu přešlo hranici EU 12 100…

18.06.2018 17:09 Brusel - Agentura Frontex zaznamenala za květen 12.100 neoprávněných přechodů vnější hranice EU,…

VIDEO: Migranti v Německu opět napadli policisty. Úřady varují, že…

18.06.2018 16:45 Berlín – Německá policie musela řešit další incident v centru pro migranty. Skupina deseti až…

Polovina běženců z lodě Aquarius bude chtít do Francie, Španělsko je…

18.06.2018 16:40 Aktualizováno Valencie - Všichni migranti z lodě Aquarius, kterou před týdnem odmítla Itálie a Malta, dostali ve…

Kolik stojí Evropu terorismus? Studie dospěla k ohromující sumě

18.06.2018 16:29 Terorismus patří mezi největší bezpečností hrozby dneška. V podstatě kdykoliv a kdekoliv se může…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama