Bezdomovec ukradl půl milionu eur, lup mu ale prý někdo sebral

Paříž - Policie dopadla francouzského bezdomovce, který loni v prosinci ukradl na letišti v Roissy nedaleko Paříže téměř půl milionu eur (12,7 milionu Kč) v hotovosti.

Přidejte svůj názor

Francouzská policie

Policie jej sice chytila, peníze ale u něho však nenašla. Muž tvrdí, že o peníze ho okradli únosci; k okolnostem údajného únosu se ale odmítá vyjádřit. Muž ve věku kolem 50 let byl dnes předveden k soudci, aby byl obviněn z krádeže.

Policie také pro pachatele požaduje vazbu vzhledem k obavám, že by mohl zmizet úřadům z dohledu. Dopaden byl v noci na středu při náhodné kontrole na severním předměstí Paříže.

Na začátku prosince muž prohledával odpadkové koše v jednom z terminálů letiště Charlese de Gaullea. Na jednom místě se náhodou opřel o nezajištěné dveře vedoucí do prostor firmy Loomis, která na letišti zásobuje bankomaty a přebírá hotovost od místních obchodníků. O půl minuty později odtamtud vyšel s dvěma taškami obsahujícími bankovky v hodnotě 496.000 eur.

Pachatel mimořádné štěstí i v tom, že peníze, které ukradl, nešly vystopovat. Byly totiž čerstvě vybrané a pracovníci agentury je ještě nestihli opatřit zařízením GPS nebo nástražným inkoustem, který bankovky v případě potřeby znehodnotí. Známa nejsou ani sériová čísla bankovek s výjimkou těch, které vydala francouzská centrální banka.

Bezdomovec se po svém zatčení ke krádeži přiznal. Také tvrdil, že mu většinu z nich ukradli muži, kteří ho unesli a surově zbili, aby jim vyzradil svou skrýš. Bližší informace k údajnému incidentu ale odmítl poskytnout.

Pachatel se mohl inspirovat příběhem jiného muže, který jako řidič zaměstnaný také firmou Loomis zmizel s 11,6 milionu eur v opancéřovaném vozidle. Nakonec se přihlásil policii, která většinu peněz, přes devět milionů eur, krátce po loupeži našla. V roce 2010 byl odsouzen k pěti letům vězení. Po odpykání trestu se bude chtít dostat k zbytku zřejmě ukrytých peněz, domnívá se policie.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou Češi vůbec šťastní? Ze zahraničí přišla odpověď

24.06.2018 07:35 Oslo - Máme žebříčky, které ukazují, jak je na tom která země co se týče vzdělávání, ekonomiky,…

EU musí jednat a vyloučit Maďarsko. Na adresu Orbána se valí tvrdá slova

24.06.2018 06:13 Aktualizováno NÁZOR - Kriminalizace pomoci uprchlíkům je známkou rostoucího autoritářství maďarského premiéra…

V Bruselu startuje podivný "minisummit" a atmosféra houstne. Jak dopadne…

24.06.2018 05:52 Brusel - Složitá diskuse dnes čeká prezidenty a premiéry více než poloviny zemí EU na "minisummitu"…

OBRAZEM: Chceme nové hlasování o brexitu, požadovaly v Londýně…

23.06.2018 23:40 Londýn - V Londýně demonstrovaly za to, aby bylo vyhlášeno nové referendum ohledně odchodu Anglie z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama