Migranty tady nechceme, jen pro Němce. Rozhodnutí potravinové banky spustilo lavinu kritiky

Berlín - Vlna kritiky se snesla na potravinovou banku z německého Essenu poté, co ve čtvrtek vyšlo najevo, že od poloviny ledna mezi své klienty nepřijímá migranty. Uvedla, že mladí muži z řad uprchlíků tvoří stále větší podíl příjemců její pomoci a kvůli nim se potravinovou banku bojí navštěvovat důchodci a ženy samoživitelky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Pobočka potravinové banky v Essenu před časem rozhodla, že bude jako nové klienty registrovat už jen německé občany. "Chceme, aby k nám dál chodily i německé babičky," uvedl předseda essenské potravinové banky Jörg Sartor.

Rozhodnutí vyvolalo kritiku ze strany politiků, organizací pomáhajících migrantům, ale i většiny dalších poboček organizace Tafel z celého Německa.

Předseda integrační rady města Essenu Miguel Martin González Kliefken dnes uvedl, že rozhodnutí potravinové banky hraje do karet pravicovým extremistům. Řešením by podle něj bylo spíše zastavit výdej pomoci těm, kteří dělají problémy, než potrestat všechny na základě jejich původu.

Také Christian Woltering, ředitel organizace, která zastřešuje charity ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde Essen leží, označil rozhodnutí za "vodu na mlýn" pravicových populistů. Smyslem organizací, jako je Tafel, je podle něj pomáhat nezávisle na pasu, který má v kapse člověk v nouzi.

Zhruba 930 poboček organizace Tafel v Německu rozdává potřebným potraviny, které by jinak skončily z různých důvodů v odpadu. Lidé, kteří o pomoc žádají, musí prokázat, že jsou příjemci některé z forem sociálních dávek.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama