U těla zastřeleného novináře byly nalezeny náboje, slovenská vláda vypsala odměnu za informace o pachateli

Bratislava – Slovenská vláda vypsala odměnu 1 milion eur za informace vedoucí k dopadení pachatele vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Vytvořila také speciální tým, který tvoří lidé z generální prokuratury, speciální prokuratury, ministerstva vnitra a Slovenské informační služby, oznámil premiér Fico.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Noviny, ilustrační foto

Podněty k vraždě bude sbírat ministerstvo vnitra na speciální lince nebo na telefonním čísle 158, přijímá i anonymní typy. „Cokoliv, co může pomoci k dopadení pachatelů, může být velmi cenné. Bez ohledu na to, jaký motiv z toho vypadne," cituje řekl Fica Dennik N. Slovenský premiér zároveň vyzval opozici, aby přestala případ zneužívat.

Policejní prezident Tibor Gašpar později řekl, že u těl obětí byly nalezeny náboje a nikoli nábojnice, jak předtím psal na svém webu list Pravda, který tuto informaci pak opravil. Pravda píše, že v prostředí vražd na objednávku to bývá varování, aby se už nikdo další ve sporné věci neangažoval - podle generálního prokurátora Jaromír Čižnára se však zatím neukazuje, že by to měl být odkaz. Stopy z místa podle Pravdy ukazují, že se žena snažila utéct a skrýt.

Vraždu reportéra serveru Aktuality.sk a jeho přítelkyně odsoudilo také 15 šéfredaktorů slovenských médií. Vyzývají stát, aby udělal vše pro to, aby nebyla ohrožena svoboda slova.

„Rodině reportéra Aktualit Jana Kuciaka a jeho přítelkyně vyjadřujeme soustrast a jeho kolegům sounáležitost a závazek, že budeme pokračovat v tématech, na kterých Ján Kuciak pracoval. Vražda novináře je vážným znamením, že se zločin obrací proti jednomu z nejdůležitějších pilířů svobody: svobodě slova a práva občanů kontrolovat mocné a ty, kteří překračují zákon,“ píše se v jejich prohlášení. 

„My, šéfredaktoři, vyzýváme stát, aby učinil všechny potřebné kroky nejen k vypátrání zločinců, ale i k vytvoření podmínek pro bezpečnou práci novinářů,“ stojí dále v dokumentu, pod kterým jsou podepsaní šéfredaktoři: 

Beata Balogová, JSME

Štefan Hríb, .týždeň

Dušan Karolyi, Košice Dnes

Matúš Kostolný, Deník N

Júlia Kováčová, Nový čas

Ivana Mandáková, Plus 1 den

Peter Palovič, Rádio Expres

Zuzana Petkova, Trend

Juraj Rybanský, RTVS

Nora Slišková, Pravda

Marcela Šimková, Hospodářské noviny

Jaroslav Vrábeľ, Korzár

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islamizace Polska? Poslanec vytáhl proti plnovousům, Polák se prý pozná…

16.08.2018 08:31 Varšava - Polský poslanec Marek Jakubiak bojuje proti plnovousu na tvářích mladých mužů. Tato móda…

V Německu roste počet utonulých dětí, rodiče sledují telefony

16.08.2018 07:17 Berlín - V Německu roste počet utonulých dětí. Podle spolkové společnosti pro záchranu životů (DLRG…

Conte vyhlásil v Janově výjimečný stav. Zřícený most pohřbil lidi na…

16.08.2018 07:10 Aktualizováno Janov - Italský premiér Giuseppe Conte ve středu vyhlásil v regionu Ligurie, kde leží Janov,…

Putin zamíří do Berlína, cestou si odskočí na svatbu šéfky rakouské…

15.08.2018 22:39 Aktualizováno Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama