Slovenské noviny vyšly černě orámované: Vražda Kuciaka a jeho partnerky nemá obdoby

Bratislava - Většina slovenských listů dnes vyšla s černě orámovanou titulní stranou. Jde o reakci na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Nejčtenější Nový čas píše o popravě. Podle listu Denník N se novináři nemohou s vraždou kolegy smířit a musejí psát ještě více.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ján Kuciak s přítelkyní Martinou Kušnírovou

Nový čas na titulní stráně otiskl fotografii zavražděné dvojice. "Vražda, která nemá v moderních dějinách obdoby," napsal deník, který také připomněl vyjádření policie, že motivem vraždy byla podle policie patrně Kuciakova novinářská práce.

"Úkladná vražda novináře kvůli jeho práci je útokem na demokracii. Zavražděním dvou mladých lidí nám někdo vzkazuje, že překročí všechny meze proto, aby se pravda o něm nedostala na světlo," uvedl list Pravda. Dodal, že Slovensko již zažilo zastrašování novinářů, jejich fyzické napadení, ničení majetku či pověsti, ale nyní se podle všeho zařadilo mezi země, ve kterých mohou novináři kvůli své práci i zemřít.

"Jsou hranice, které se nepřekračují. Vraždit novináře je jednou z nich. Tento úzus již neplatí. Hranici jsme překročili. A za to by měl někdo pykat," napsaly Hospodárske noviny.

"I politici by měli pochopit, že ve hře je již skutečně všechno. Už se nemohou dále tvářit, že situaci mají pod kontrolou, že lze krást, pokud to dělají 'naší lidé' a že novináři jsou nepřátelé, které stačí dostat pod tlak," uvedl Denník N.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, jestli je čeho se bát

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Vlak srazil v Řecku tři migranty, dva zemřeli

21.07.2018 22:26 Atény - V severovýchodním Řecku blízko hranice s Tureckem přišli dva migranti o život poté, co je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama