Na Slovensku budou další demonstrace proti vládě

Bratislava - Organizátoři demonstrací proti Ficově vládě, které byly minulý týden největší od protikomunistických shromáždění v roce 1989, svolali na tento pátek další protest. Kromě demise kabinetu žádají nezávislé vyšetření vraždy novináře Jána Kuciaka a vyšetření všech kauz, na které Kuciak poukázal.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vlajka Slovenska

Protesty se opět uskuteční i v Bratislavě, kam v pátek přišlo na protest podle některých odhadů kolem 50.000 lidí. Stejně jako minulý týden i tentokrát by se měly demonstrace uskutečnit také v dalších městech.

"Odchod ministra vnitra Kaliňáka nestačí. Jeho odchod musí být jen začátkem velkého uklízení. Je legitimním požadavkem občanské veřejnosti, abychom žili v zemi, kde korupce není standardem a kde ve vládních kruzích neexistuje propojení na organizovaný zločin," uvedli organizátoři demonstrací.

"V této chvíli je velmi komplikovaná situace. Je důležité pro Slovensko, aby stabilita byla zachována. Mé rozhodnutí rezignovat souvisí s tím, abychom dokázali situaci uklidnit," řekl dnes Kaliňák. Neuvedl, zda po odchodu z vládního postu bude vykonávat poslanecký mandát. Demisi hodlá předat prezidentovi v příštích dnech. Na nadcházející schůzi sněmovny, která začíná v úterý, ještě chce předkládat vládní návrhy zákonů.

Minulý týden elitní slovenský prokurátor Vasiľ Špirko obvinil Kaliňáka, že v minulosti vydal pokyn k jeho diskreditaci.

Kuciak ve svém nedokončeném článku psal o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou médii spojováni s mafií, a také o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky Fica. Reportér se v minulosti věnoval i podezřením z daňových podvodů, které se týkaly i lidí v médiích označovaných za blízké Ficově straně.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netušil, že veze nepřítele číslo jedna? V Belgii pustili na svobodu šoféra…

19.06.2018 14:21 Brusel - V Belgii byl podmínečně propuštěn francouzský občan Ali Oulkadi. Prý neměl o činnosti…

EU chce oddělit ekonomické migranty už v Africe, zřídí "vyloďovací…

19.06.2018 14:08 Brusel - Evropská unie chce oddělovat uprchlíky uplatňující nárok na azyl v unii od ekonomických…

Migranti udělali ze Švédska zemi násilí? Po střelbě v Malmö zemřeli tři…

19.06.2018 12:10 Aktualizováno Malmö - Po pondělní střelbě v centru města Malmö na jihu Švédska zemřeli tři lidé. Zraněny jsou tři…

Co říkají uprchlíci na Seehoferův přísnější migrační plán? Novináři je…

19.06.2018 11:58 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová a ministr vnitra Horst Seehofer se dostali do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama