Orbán čelí tvrdé kritice kvůli spojování Sorose s vraždou novináře Kuciaka

Budapešť – Někdejší maďarský premiér a současný opoziční předák Ferenc Gyurcsány dnes ostře kritizoval premiéra Viktora Orbána za spojování amerického finančníka maďarského původu George Sorose s událostmi kolem vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka. Orbánova vládní strana Fidesz podle agentury MTI v prohlášení uvedla, že Gyurcsány "přispěchal" na obranu Sorose.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Viktor Orbán, maďarský premiér, source: Flickr.com

Orbán měl podle předsedy opoziční strany Demokratická koalice pouze vyjádřit soustrast rodinám obětí, citovala politika agentura MTI. Gyurcsány rovněž Orbánovi vytkl, že Sorose viní ze snahy sesadit protiimigrační vlády.

Bývalý socialistický premiér dnes na tiskové konferenci svými vyjádřeními reagoval na Orbánův víkendový televizní rozhovor, v němž prohlásil, že miliardář chce Evropu proměnit v kontinent migrantů a útočí na všechny, kteří mu v tom chtějí zabránit, včetně Maďarska, Česka a Slovenska. Přijímání migrantů by podle Orbána Maďarsko finančně zruinovalo.

Orbán, který Sorose obviňuje z podpory imigrace do Evropy dlouhodobě, dokonce prohlásil, že spatřuje v současném dění na Slovensku po vraždě Kuciaka a jeho snoubenky „rukopis Sorose a jeho organizací" a nepochybuje o tom, že „Sorosova síť nevynechá jedinou příležitost, aby svrhla vládu, která je proti imigraci".

Gyurcsány dnes mimo jiné odmítl Orbánova tvrzení, že Maďaři přijdou o některé státní příspěvky, pokud ve volbách 8. dubna uspěje opozice, protože v takovém případě prý země bude finančně podporovat migranty. „Orbán nám chce nahnat strach," prohlásil Gyurcsány. „Ale skutečně bychom se měli obávat, pokud by se situace v Maďarsku vyvíjela podobně jako na Slovensku a v Rusku," řekl opoziční politik.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finance chtějí, ale solidární nejsou: Francie pranýřuje nejen Česko kvůli…

23.06.2018 15:39 Aktualizováno Paříž - Francie očekává, že summit EU, který je naplánován na 28. a 29. června a který se má…

Litva hodlá překroutit své dějiny? Spor o ruskou hračku nabral nečekaný…

23.06.2018 14:51 Vilnius - V Litvě se prodává ruská hračka s názvem Zdvořilí lidé. Děti si vybarví a složí sadu čtyř…

Invaze uprchlíků: U Španělska zachráněno 418 migrantů, část doplula až na…

23.06.2018 14:08 Madrid - Snaha migrantů dostat se z Afriky přes moře do Evropy se s oteplením v poslední době opět…

Zmatky, vnitřní rozbroje, hádky, bojkot. Minisummit o migraci přinesl jen…

23.06.2018 12:59 Londýn - Server Daily Mail se pozastavuje nad tím, že bruselský minisummit svolaný německou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama