Ve Španělsku našli tělo chlapce, po němž pátrala celá země

Madrid - Ve Španělsku nalezli tělo chlapce, jehož zmizení 27. února vzbudilo pozornost celé země. Podle výsledků pitvy byl uškrcen v den, kdy se ztratil. Policisté zadrželi přítelkyni chlapcova otce a začala prověřovat podezřelé úmrtí jiného dítěte spojené s toutéž ženou.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Zmizení osmiletého Gabriela Cruze ve venkovském regionu jihošpanělské provincie Almería vyvolalo rozsáhlé pátrání, do kterého se zapojily více než čtyři tisícovky policistů a stovky dobrovolníků. Partnerka Gabrielova otce Ana Quezadaová se aktivně účastnila organizace veřejných mítinků na podporu pátrání po chlapci.

Tělo hocha v neděli policie objevila v kufru auta, které 43letá žena řídila. Policisté ji podezírají z toho, že tělo nejprve uschovala na rodinném pozemku v obci Rodalquilar, snažila se jej však přemístit jinam. Žena se dnes k zabití dítěte přiznala, uvedla španělská média.

Deník ABC dnes uvedl, že důvodem mohla být nenávist a žárlivost na chlapce, kvůli němuž údajně jeho otec nechtěl s přítelkyní odjet do Dominikánské republiky, odkud žena pochází.

Policisté nyní začali přezkoumávat jiný případ starý 22 let. Tehdy pečovala Quezadaová o svou čtyřletou dceru, která vypadla z okna v severošpanělském městě Burgos. Její smrt byla označena za nešťastnou náhodu.

Několik tisíc lidí se dnes zúčastnilo v Almeríi pohřbu malého Gabriela. Jeho rodiče před tamní katedrálou společně poděkovali prostřednictvím médií všem lidem za podporu při hledání chlapce i za vyjádřenou soustrast.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu roste napětí: Seehofer otevřeně vyhrožuje Merkelové

23.06.2018 16:08 Aktualizováno Berlín – Napětí v Německu by se dalo krájet. Spolkový ministr vnitra Horst Seehofer varoval…

Finance chtějí, ale solidární nejsou: Francie pranýřuje nejen Česko kvůli…

23.06.2018 15:39 Aktualizováno Paříž - Francie očekává, že summit EU, který je naplánován na 28. a 29. června a který se má…

Litva hodlá překroutit své dějiny? Spor o ruskou hračku nabral nečekaný…

23.06.2018 14:51 Vilnius - V Litvě se prodává ruská hračka s názvem Zdvořilí lidé. Děti si vybarví a složí sadu čtyř…

Invaze uprchlíků: U Španělska zachráněno 418 migrantů, část doplula až na…

23.06.2018 14:08 Madrid - Snaha migrantů dostat se z Afriky přes moře do Evropy se s oteplením v poslední době opět…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama