Německá policie zasáhla proti tureckému spolku boxerů, má blízko k Erdoganovi

Berlín - Německá policie dnes zasahovala proti turecko-nacionalistickému spolku Osmanen Germania, který má blízko ke Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP) tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Policie při rozsáhlé akci prohledala několik desítek objektů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Německá policie, ilustrační fotografie

Zásah začal kolem 06:00 SEČ v Severním Porýní-Vestfálsku, Bádensku-Württembersku a Hesensku. "Existuje vážné podezření, že účel a činnost spolku Osmanen Germania odporují trestním zákonům," uvedlo ministerstvo vnitra.

Jen v největší spolkové zemi - Severním Porýní-Vestfálsku - prohledala policie 41 objektů, v Hesensku dalších deset. Speciální jednotky se do akce zapojily proto, že někteří členové spolku jsou považováni za nebezpečné.

"Prohledání se uskutečnilo bez potíží. Podařilo se zajistit důkazy i zbraně a omamné látky," uvedlo odpoledne ministerstvo vnitra. Zatčen podle něj nebyl nikdo, některé výslechy ale ještě pokračují.

Sdružení Osmanen Germania, které má v celém Německu 22 poboček, se samo charakterizuje jako boxerský klub, jehož cílem je pomáhat mladistvým z ulice. Ve skutečnosti se však skupina zhruba 300 rockerů s převážně tureckými kořeny opakovaně zapojuje do násilné činnosti. Časté byly v minulosti například střety s podobnou kurdskou skupinou Bahoz.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islamizace Polska? Poslanec vytáhl proti plnovousům, Polák se prý pozná…

16.08.2018 08:31 Varšava - Polský poslanec Marek Jakubiak bojuje proti plnovousu na tvářích mladých mužů. Tato móda…

V Německu roste počet utonulých dětí, rodiče sledují telefony

16.08.2018 07:17 Berlín - V Německu roste počet utonulých dětí. Podle spolkové společnosti pro záchranu životů (DLRG…

Conte vyhlásil v Janově výjimečný stav. Zřícený most pohřbil lidi na…

16.08.2018 07:10 Aktualizováno Janov - Italský premiér Giuseppe Conte ve středu vyhlásil v regionu Ligurie, kde leží Janov,…

Putin zamíří do Berlína, cestou si odskočí na svatbu šéfky rakouské…

15.08.2018 22:39 Aktualizováno Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama