Corbyn odsoudil útok na špióna Skripala

Londýn - Vůdce britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes vydal prohlášení, ve kterém ostře odsoudil otravu bývalého ruského agenta v britských službách Sergeje Skripala a jeho dcerou.

Přidejte svůj názor

Jeremy Corbyn

Učinil tak poté, co byl dnes ostře kritizován v britském parlamentu i svými spolupracovníky z údajně mírného přístupu k Rusku.

Útok na Skripala označil dnes Corbyn ve svém prohlášení na facebooku za otřesný. Podle něho je ohavné používat nervové látky ve válce a o to bezohlednější mezi civilisty.

"Ruské úřady musejí být na základě důkazů považovány za odpovědné a naše reakce musí být rozhodná a přiměřená," zdůraznil dnes Corbyn s tím, že Britové mají právo také kritizovat porušování lidských práv vládou prezidenta Vladimira Putina. Dodal, že se Britové musejí vypořádat s nebezpečím, které představuje vztah ruského státu s mafiánskými skupinami a zkorumpovanými oligarchy vyskytujícími se na britském území.

Corbyna dnes někteří jeho kritici obvinili z "appeasementu", tedy politiky usmiřování, která byla například odsouzena i v roce 1938 u tehdejšího britského premiéra Nevillea Chamberlaina v souvislosti se souhlasem s vydáním československého pohraničí nacistickému Německu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama