Uprchlík dostal v Německu doživotí. Znásilnil a zavraždil studentku

Freiburg - Německý soud dnes odsoudil afghánského uprchlíka Husajna K. k doživotí za znásilnění a zavraždění 19leté studentky. Soud mu také nařídil ochrannou vazbu. Prakticky je tak vyloučeno, že by mohl být po odpykání 15 let trestu předčasně propuštěn.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Věznice, ilustrační fotografie

Husajn K. předloni v říjnu přepadl studentku Marii L., která se v noci na kole sama vracela ze studentského večírku, a brutálně ji několikrát znásilnil poté, co ji škrtil do bezvědomí. Dívku pak ještě živou hodil do místní řeky Dreisam, aby se utopila a aby voda smazala stopy. Podle soudního znaleckého posudku trvalo její umírání ve vodě ještě nejméně jednu hodinu. V řece následujícího rána našla utonulou běžkyně.

"Věděl, že ještě žila, když ji položil do řeky Dreisam, a že utone, že musí utonout," řekla dnes předsedající soudkyně Kathrin Schenková ve zdůvodnění rozsudku.

Husajn K. byl původně obžalován jako mladistvý, ale odsouzen byl na základě trestního práva pro dospělé. Původně tvrdil, že v době spáchání činu mu bylo 17 let, ale podle několika expertiz mu bylo více než 21 let. Jako mladistvý by přitom mohl dostat maximálně patnáctiletý trest. Husajn K. rovněž tvrdil, že jednal v afektu a v opilosti, a přiznal se ke škrcení a znásilnění.

Soudkyně dnes řekla, že nepředpokládá, že by byl souzený v době činu nezletilý, i když zcela nevyloučila, že je mu méně než 21 let.

Nejistá je také země původu uprchlíka. Ten při zahájení procesu řekl, že se narodil v Afghánistánu a po zhruba 13 letech přišel do Íránu. Po "problémech s policií" pak uprchl do Turecka a odtud přes Řecko do Německa.

Podle údajů německých úřadů přišel do Německa bez dokladů v listopadu 2015. Úřady tehdy ale nevěděly, že ho řecký soud poslal na deset let do vězení za těžké ublížení na zdraví, když na ostrově Korfu shodil 20letou ženu z útesu. Řecký soud ho za dobré chování již v roce 2015 propustil na podmínku. Když ji ale porušil a nehlásil se úřadům, nevyhlásilo Řecko mezinárodní pátrání, a v Německu tak neměl o jeho předchozím pobytu za mřížemi v jiné členské zemi EU nikdo ani tušení.

Německo jenom v roce 2015 přijalo 890.000 migrantů. Soudkyně dnes ale zdůraznila, že v procesu nešlo o uprchlickou politiku a že čin nespáchal uprchlík nebo Afghánec. "Spáchal ho člověk, vy, pane K.," řekla soudkyně.

Lidé v zaplněné soudní síni dnes po vynesení rozsudku tleskali. Verdikt ale ještě není pravomocný a strany procesu mají týden na případné odvolání, informovala agentura DPA.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská vláda s nožem na krku. Podaří se jí prosazovat zelenou politiku…

21.07.2018 12:40 Madrid - Po španělské vládní krizi, která stála politickou kariéru konzervativního premiéra Mariana…

Ve Francii kvůli poradci prezidenta Macrona zatkli tři policisty

21.07.2018 12:33 Paříž - Tři policisté, kteří jsou za zveřejněním videa usvědčujícího poradce francouzského…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 11:59 Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, čeho se máme bát

21.07.2018 10:38 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama