V Paříži se konala tryzna za četníka, posmrtně dostal státní vyznamenání

Paříž - V Paříži se dnes konala tryzna za četníka Arnauda Beltramea. Obřadu se účastnily stovky hostů, včetně prezidenta Emmanuela Macrona, celé vlády, představitelů církví, bývalých premiérů, tří exprezidentů a rodin dalších třech obětí teroristického útoku na supermarket na jihu země.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Pohřeb Arnauda Beltramea

Smuteční průvod s četníkovými ostatky se okolo 10:30 SELČ vydal z Panteonu do Invalidovny. Vzdát poctu hrdinovi přišlo podle médií i mnoho občanů, kteří na auto vezoucí rakev házeli květiny. Po celé trase průvodu stáli také četníci, policisté a vojáci. V 10:00 SELČ drželi policisté a četníci po celé zemi za svého kolegu minutu ticha.

zdroj: YouTube

Macron během ceremoniálu v Invalidovně přednesl smuteční projev a udělil četníkovi posmrtně titul komandér Řádu Čestné legie. Beltrame podle šéfa Elysejského paláce "bezpochyby věděl, že si dal schůzku se smrtí", a přesto nezaváhal. "Rozhodl se, a nebylo to jen obětování se, ale toto rozhodnutí pramenilo z jeho věrnosti sobě sama a věrnosti hodnotám, které vyznával," řekl Macron, který byl viditelně dojatý.

Beltrame (44) se nechal minulý pátek vyměnit za zaměstnankyni supermarketu, kterou držel islamistický ozbrojenec jako rukojmí v době, kdy měl toho dne už během svého řádění na svědomí tři mrtvé a řadu zraněných. Poté na četníka pachatel několikrát vystřelil a těžce ho zranil, čímž vyprovokoval speciální komando k zásahu. Vrah při střelbě zahynul. Beltrame podlehl svým zraněním dalšího dne.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělská vláda s nožem na krku. Podaří se jí prosazovat zelenou politiku…

21.07.2018 12:40 Madrid - Po španělské vládní krizi, která stála politickou kariéru konzervativního premiéra Mariana…

Ve Francii kvůli poradci prezidenta Macrona zatkli tři policisty

21.07.2018 12:33 Paříž - Tři policisté, kteří jsou za zveřejněním videa usvědčujícího poradce francouzského…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 11:59 Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, čeho se máme bát

21.07.2018 10:38 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama