Úprk před brexitem? Počet Britů s občanstvím jiné země EU strmě roste

Londýn - V roce 2016 získalo občanství jiného členské státu Evropské unie celkem 6555 Britů. Ve srovnání s rokem 2015 to představuje nárůst o 165 procent. Brexit je plánován na konec března příštího roku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Velká Británie se rozhodla vystoupit z EU a vydat se vlastní cestou. Ilustrační fotografie

Z celkového počtu Britů, kteří předloni získali občanství jiné země EU, jich 2702 získalo občanství Německa, což je nárůst více než čtyřnásobný proti roku 2015.

Vysoká čísla v tomto případě podle agentury Reuters mohou souviset s poměrně krátkou dobou, za jakou je možné německé občanství získat. Například ve Francii, kde v roce 2016 občanství získalo asi o 40 procent více Britů než o rok dříve, tento proces trvá o poznání déle, a případný nárůst by se tak mohl projevit až v datech za rok 2017.

Zatímco němečtí statistici před časem přičetli zvýšení počtu Britů žádajících o německé občanství vývoji kolem brexitu, úřad Eurostat zveřejněná data komentovat nechtěl.

Britové, kteří budou mít po brexitu občanství některé ze sedmadvaceti unijních zemí, zůstanou občany EU a budou moci na rozdíl od britských spoluobčanů, kteří budou mít jen britské občanství, nadále požívat výhody, které EU svým občanům poskytuje. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, jestli je čeho se bát

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Vlak srazil v Řecku tři migranty, dva zemřeli

21.07.2018 22:26 Atény - V severovýchodním Řecku blízko hranice s Tureckem přišli dva migranti o život poté, co je…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama