Vídeňský soud odsoudil na devět let mladíka za členství v IS

Vídeň - Vídeňský soud dnes vyměřil devítiletý trest vězení 19letému mladíkovi za pokus navádění k vraždě a za členství v teroristické organizaci Islámský stát (IS). Informovaly o tom agentury APA a DPA. Podle APA rozsudek ještě není pravomocný.

Přidejte svůj názor

Islámský stát (ISIS)

Vídeňský zemský soud považuje za prokázané, že mladík sehrál aktivní roli při pokusu o atentát tehdy 12letého chlapce na vánočním trhu v německém Ludwigshafenu v roce 2016. Dále se údajně pokusil přemluvit ke společnému útoku na americkou vojenskou základnu v německém Ramsteinu tehdy 15letou dívku.

Odsouzený dnes podle DPA projevil lítost. "Udělal jsem obrovskou hloupost, pro to není omluvy," citovala ho DPA, podle níž mladému muži s albánskými kořeny hrozilo až patnáctileté vězení.

Obžalovaný se už na začátku procesu přiznal k členství v IS. Ve vyšetřovací vazbě se podrobil proceduře deradikalizace, ale připustil, že ještě "není úplně vyléčen".

V listopadu 2016 se pokusil 12letý chlapec, s nímž byl dnes odsouzený Rakušan v úzkém kontaktu, odpálit bombu na vánočním trhu v Ludwigshafenu. Nálož ale nevybuchla. Nyní 14letý mladík, který nebyl v době činu trestně odpovědný, byl k vídeňskému procesu přizván jako svědek. Němec iráckého původu tvrdil, že by se o atentát pokusil i bez dodatečného motivování ze strany staršího Rakušana.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovládnou Evropu muslimové? Vědci zjistili, čeho se máme bát

21.07.2018 10:38 Aktualizováno Téma islámu a přistěhovalectví rezonoval snad během veškerých evropských voleb. Ve Francii se…

Francie poslala do Sýrie 50 tun lékařských potřeb

21.07.2018 08:33 Paříž - Francie vyslala do syrskou vládou kontrolované východní Ghúty nedaleko Damašku humanitární…

Britská muzea chtějí nafukovací karikaturu Trumpa

21.07.2018 06:35 Londýn - Karikaturu amerického prezidenta Donalda Trumpa v podobě balonu znázorňujícího šéfa Bílého…

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama