Francii šokoval otřesný případ. Rodiče pumpovali drogy do svých dětí, nejstarší má 4 roky

Paříž - Pár z Paříže intoxikoval svou malou dceru i její dva starší bratry marihuanou i dalšími drogami. Lékaři na to přišli, když před několika týdny převzali holčičku ve vážném stavu do péče.

Přidejte svůj názor

Drogy

Pediatři z nemocnice Trousseau brzy odhalili původ dívčiných potíží a ihned upozornili pařížskou policii a příslušné sociální orgány. Její stav se nyní po několika dnech péče zlepšil. Dívčiny dva bratry ve věku 2 a 4 roky převzali do péče sociální pracovníci. Analýza ukázala, že i oni přicházeli do styku s nejrůznějšími drogami, hlavně s marihuanou, extází, ale i kokainem.

Rodiče tří dětí jsou od 18. dubna ve vazbě a budou nadále pod soudní kontrolou. Oba pachatelé se doznali, že pravidelně užívají nejrůznější typy, ale nevysvětlili, jak došlo k intoxikaci jejich dcery. Za drogy utráceli velkou část svých financí a přivedli tak rodinu, která bydlela v sociálním domě, do existenční nouze. Policie při prohlídce jejich pokoje našla čtyři kostičky hašiše.

Žena a muž ve věku 32 a 40 let u soudu poprvé promluvili 20. dubna. Proces bude pokračovat, u příštího stání budou souzeni zas nedodržení základních rodičovských povinností, užívání omamných látek a záměrnému vystavování dětí nebezpečí.

Užívání marihuany u dětí a mladistvých zvyšuje riziko rozvoje psychický poruch, jako je úzkostná porucha, halucinace, paranoia, ale i schizofrenie. Dítě může být malátné, apatické, zmatené, trpět panickými atakami či poruchami nálady. Velmi nebezpečné také je, pokud žena užívá marihuanu v těhotenství. Tyto děti se rodí například s nižším IQ, špatnou koncentrací a pamětí, jsou náchylnější na nádorová onemocnění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Islamizace Polska? Poslanec vytáhl proti plnovousům, Polák se prý pozná…

16.08.2018 08:31 Varšava - Polský poslanec Marek Jakubiak bojuje proti plnovousu na tvářích mladých mužů. Tato móda…

V Německu roste počet utonulých dětí, rodiče sledují telefony

16.08.2018 07:17 Berlín - V Německu roste počet utonulých dětí. Podle spolkové společnosti pro záchranu životů (DLRG…

Conte vyhlásil v Janově výjimečný stav. Zřícený most pohřbil lidi na…

16.08.2018 07:10 Aktualizováno Janov - Italský premiér Giuseppe Conte ve středu vyhlásil v regionu Ligurie, kde leží Janov,…

Putin zamíří do Berlína, cestou si odskočí na svatbu šéfky rakouské…

15.08.2018 22:39 Aktualizováno Berlín/Vídeň/Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se má v sobotu 18. srpna v Berlíně sejít s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama