Ve Švédsku vzniká "mládežnická armáda" migrantů? Na veřejnost se dostaly alarmující informace

Stockholm - Známé švédské zločinecké skupiny se zřejmě pokoušejí do svých řad naverbovat mladé migranty, kteří do země přišli bez doprovodu. Ukázaly to záznamy telefonních hovorů, které byly zveřejněny v rámci probíhajícího soudního řízení.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Vlajka Švédska

X-team, odnož zločinecké sítě Bandidos v Kalmaru ve Švédsku, přijímá mladé migranty, kteří do země přišli bez doprovodu, aby sloužili jako „mládežnická armáda" (ungdomsarmé). Ukazují to telefonické rozhovory mezi vedoucím X-teamu a jeho kontaktem v Bandidosem, které byly zveřejněny u švédského soudu během nedávného soudního procesu.

Dvojice podle serveru národní veřejnoprávní rozhlasová stanice sverigesradio.se diskutovala o tom, jak rekrutovat uprchlíky. „Je to dobré. Můžeme je formovat. Budou nám mnohem věrnější, když jim dáme jejich život,“ tvrdí na záznamu kontakt ze zločinecké skupiny Bandidos.

V dalším rozhovoru se vůdce X-teamu zmíňuje o muži ve věku asi 20 let, který doufá, že jej skupina přijme do svých řad. Zástupce Banditos mu na to odpověděl, že je to skvělé a že se bude hodit do „mládežnické armády“.

Policejní analytik Sven Granath vysvětluje, že přistěhovalci typicky začínají svou „kriminální“ kariéru kolem 18 let. Zároveň ale také bylo zjištěno, že velká část „dětských" migrantů, kteří podstoupili lékařské testování věku, je výrazně starší, než tvrdí.

Část švédských politiků odmítá poskytovat veřejnosti informace o etnickém původu pachatelů sexuálních útoků. Jeden z nedávných výzkumů naznačil, že až 85 procent hromadných znásilnění v zemi mají na svědomí muži s migračním pozadím.

Podle médií se zároveň objevují obavy, že oběti mohou být méně ochotné vypovídat, pokud mají pachatelé spojení s obávanými zločineckými syndikáty jako je právě Bandidos.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřícenému mostu v Janově se přezdívalo "nemocný", při zkáze na něm byly…

14.08.2018 16:02 Janov - Na části dálničního Morandiho mostu, která se dnes před polednem zřítila v italském Janově,…

Šestice zemí EU si rozdělí 141 migrantů z lodě Aquarius

14.08.2018 15:38 Madrid - Šestice zemí EU se dohodlo na rozdělení 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě…

Na dálnici v Janově se zřítil kus mostu, spadl i český kamion. Nejméně 22…

14.08.2018 15:34 Aktualizováno Janov - Na dálnici v Janově se dnes přibližně v 11:50 SELČ v důsledku sesuvu půdy zřítilo několik…

Brusel jde Polsku po krku. Evropská komise zahájila druhou fázi řízení

14.08.2018 14:23 Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes zahájila druhou fázi řízení vedeného vůči Polsku kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama