Horor na Slovensku: Podnikatel prý střílel po dětech, skončily v nemocnici

Poprad - Slovenskou veřejnost pobouřil otřesný případ střelby, který se odehrál ve městě Poprad. Několik tamních dětí skončilo v péči lékařů poté, co se podle svých slov necítily dobře. Nakonec přiznaly, že se staly obětí střelby.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie

Zraněnými dětmi jsou Mirko a Magdalena. Oba nejprve tvrdili, že se necítí dobře, až po několika dnech přiznali, že po nich někdo střílel.

"Syn nám řekl, že ho štípla vosa. My jsme o tom nevěděli. Byl ale unavený, tři dny spal, a poté se přiznal, že ho postřelili," řekla slovenské televizi Joj Mirkova příbuzná.

To stejné nakonec přiznal i sám chlapec. "Já jsem šel do obchodu, on byl v okně a postřelil mě," řekl zdrcený kluk, kterému museli lékaři z těla vytahovat broky. Stejně dopadla i malá Magdalena.

Proč muž útočil podle svých slov neví. Cestou si zpíval a tvrdí, že možná právě to se střelci nelíbilo. Případ se měl podle televize odehrát o víkendu a střelec jim při útoku zřejmě mířil na nohy, právě z nich totiž lékaři při operaci broky vytahovali.

Podle dětí měl útočit popradský podnikatel z městské části Matejovce, kde se oba incidenty odehrály. Ten však vše popírá.

"Zcela se od toho distancuji, protože nevím, o co jde. Neříkám, že občas nezakřičím, ale nic takového se nestalo. Odevzdal jsem zbraň, kterou jsem měl doma, a která se dva roky se nepoužívala. Doufám, že expertíza to dosvědčí," uvedl pro televizi Joj podnikatel.

Případem se zabývá policie. Krajský policejní mluvčí Daniel Džobanik potvrdil, že policie v dané věci vede trestní stíhání pro přečin ublížení na zdraví. "Bližší informace nebudeme poskytovat vzhledem k probíhajícímu vyšetřování," dodal.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřícenému mostu v Janově se přezdívalo "nemocný", při zkáze na něm byly…

14.08.2018 16:02 Janov - Na části dálničního Morandiho mostu, která se dnes před polednem zřítila v italském Janově,…

Šestice zemí EU si rozdělí 141 migrantů z lodě Aquarius

14.08.2018 15:38 Madrid - Šestice zemí EU se dohodlo na rozdělení 141 migrantů, kteří jsou od pátku na palubě…

Na dálnici v Janově se zřítil kus mostu, spadl i český kamion. Nejméně 22…

14.08.2018 15:34 Aktualizováno Janov - Na dálnici v Janově se dnes přibližně v 11:50 SELČ v důsledku sesuvu půdy zřítilo několik…

Brusel jde Polsku po krku. Evropská komise zahájila druhou fázi řízení

14.08.2018 14:23 Brusel/Varšava - Evropská komise (EK) dnes zahájila druhou fázi řízení vedeného vůči Polsku kvůli…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama