Dánské speciální jednotky se stahují z Iráku

Kodaň - Dánsko dnes oznámilo, že se rozhodlo stáhnout příslušníky svých speciálních jednotek z Iráku. Jejich přítomnost na iráckém území není podle Kodaně nadále nutná, protože většina iráckých oblastí, které byly dříve pod kontrolou teroristické organizace Islámský stát (IS), již byla osvobozena. Stahování zhruba 60 členů dánských speciálních sil bude probíhat postupně do konce podzimu, uvedlo podle agentury Reuters dánské ministerstvo obrany.

Přidejte svůj názor

Dánská vlajka

V Iráku zůstane asi 180 dánských vojáků, kteří působí v rámci mezinárodní koalice na letecké základně Ajn al-Asad v provincii Anbár a přispívají k radarovému monitorování nepřátelských aktivit a k výcviku iráckých sil.

Dánské speciální jednotky byly do Dánska vyslány v srpnu 2016. "Členové dánských speciálních sil v Iráku se vydají na cestu domů po dobře splněné misi proti extremistům z Islámského státu," uvedli podle dánské tiskové agentury Ritzau ve společném prohlášení dánský ministr zahraničí Anders Samuelsen a ministr obrany Claus Hjort Frederiksen.

Šéf dánské diplomacie Samuelsen nicméně zdůraznil, že boj s Islámským státem neskončil. Dánsko bude nadále přítomno v Iráku a bude přispívat k tomu, aby irácké bezpečnostní síly dokázaly samy udržovat bezpečnost v zemi.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šlechtic chce po Francii 351 milionů eur, prý ho připravila o trůn

14.08.2018 07:23 Paříž - Hrabě Louis de Causans obvinil Francii, že počátkem 20. století dosáhla politickým tlakem…

Corbyn u hrobů teroristů? Fotka vyvolala mezinárodní skandál

14.08.2018 07:13 Londýn - Šéf britský labouristů Jeremy Corbyn čelí novému skandálu. Bulvární Daily Mail otiskl…

Malta vyhnala migranty z kravína na ulici, aktivisté si stěžovali na…

13.08.2018 22:00 Aktualizováno Valletta - Policie dnes vystěhovala více než stovku přistěhovalců z přestavěného kravína nedaleko…

V Bavorsku nedaleko českých hranic zemřel o víkendu český motorkář

13.08.2018 21:51 Berlín - V Bavorsku po dopravní nehodě z minulého týdne zemřel český motorkář. Informovala o tom…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama