Varšava zakročila proti pěti Rusům kvůli informační válce

Varšava - Polské úřady zakročily proti pěti Rusům, kteří se podle Varšavy snažili šířením dezinformací rozdmýchat nepřátelství mezi Polskem a Ukrajinou. Polská tajná služba ABW zadržela ruskou občanku, která bude z Polska vyhoštěna. Dalším čtyřem lidem zakázaly úřady na pět let vstup do země. Podle médií o tom dnes informoval mluvčí tajné služby.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Varšava

"Závěry týkající se těchto osob jsou výsledkem operací ABW z posledních týdnů zaměřených na neutralizaci dvou internetových struktur zapojených do ruské hybridní a informační války proti Polsku," uvedl podle polské tiskové agentury PAP mluvčí tajné služby Stanislaw Žaryn. Informoval, že pětice se podílela na dezinformační kampani zaměřené na "podněcování polsko-ukrajinské averze".

Polské úřady se dlouhodobě zabývají činností Rusů pracujících v zemi na různých pozicích, kteří jsou podle Varšavy zapojeni do protipolské informační války.

Podle Žaryna odhalila ABW rovněž činnost nespecifikovaného množství Poláků, kteří byli úkolováni a financováni z Ruska, aby v rámci hybridní války podnikali akce "proti Polsku a v zájmu Ruska".

Polsko patří k nejaktivnějším zastáncům integrace Ukrajiny do evropských struktur. Varšava se vytrvale snaží oslabit vliv Ruska na Ukrajinu a hlasy polských představitelů jsou nejslyšitelnější při odsuzování ruské anexe Krymu. Poláci a Ukrajinci však mají i sporná témata spojená především s historií, mezi nimiž vyčnívá především masakr Poláků ukrajinskými nacionalisty během druhé světové války.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zřítí se i zbytek mostu v Janově? Pilíř skřípe, okamžik katastrofy…

20.08.2018 18:29 Janov - Hasiči přerušili vynášení věcí z domů pod částečně zříceným dálničním mostem v Janově kvůli…

Pražské jaro má vliv na vztahy Německa s ČR dodnes, míní sociolog z…

20.08.2018 18:16 Berlín - Sociolog a zástupce ředitele Střediska pro výzkum soudobých dějin (ZZF) v Postupimi Jürgen…

Začal soud s teroristou od britského parlamentu. Jednal úmyslně, řekl…

20.08.2018 17:32 Londýn - Brit súdánského původu Salih Khater (29), který minulý týden najel autem do lidí u…

Žena šla po 28 letech do nemocnice s bolestí oka. Její příčina lékaře…

20.08.2018 17:02 Aktualizováno Dundee - Britští lékaři se setkali s naprosto ojedinělým případem. Přišla za nimi 42letá žena…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama