Kuriozita, kterou jinde nenajdete. Co ukrývá jedno z nejdivnější muzeí světa?

Jedno z nejpodivnějších muzeí na světě se nachází v londýnském Cambridge Heath. Jedná se o Muzeum kuriozit, výtvarného umění a přírodní historie Viktora Wynda.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Velká Británie

Umělec, sochař a sběratel Viktor Wynd se při zřizování muzea nechal inspirovat tzv. kabinety kuriozit, které byly populární v době renesance. O své zálibě ve svěratelství Wynd mluví jako o nakažlivé nemoci. Nové předměty pro své muzeum nevyhledává, prý je tomu právě naopak a snaží se před nimi doslova schovat.

Organizace exponátů vystavených v tomto muzeu nepodléhá žádným pravidlům ani logice, nicméně každý z nich má své vlastní místo, jak tvrdí sám Wynd. Muzeum si však neklade jiný cíl, než ukrást svému návštěvníkovi čas, jak uvedl server bbc.com.

V muzeu lze nalézt sice neorganizovanou, ale za to rozličnou sbírku předmětů obsahující lebky Aztéků, posmrtnou masku Napoleona Bonaparteho, scvrklé hlavy příznačné pro lovce lebek, mumifikované mořské panny a další. A proč vlastně předměty nejsou uspořádány, jako je tomu v jiných muzejích? Viktor Wynd tvrdí, že šlo o pokus sestavit model své vlastní mysli ve snaze pochopit ji.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama