Šéf Facebooku bude o ochraně dat hovořit s vedením europarlamentu

Brusel - Zakladatel a šéf americké společnosti Facebook Mark Zuckerberg se dnes v podvečer setká se zástupci vedení Evropského parlamentu (EP).

Přidejte svůj názor

Facebook

Schůzku, svolanou především kvůli otázkám ochrany osobních dat uživatelů sociální sítě Facebook, přitom bude možné sledovat živě v internetovém přenosu.

Setkání s šéfem Facebooku se odehrává jen tři dny před tím, než v Evropské unii začne platit nařízení o ochraně osobních údajů, označované zkratkou GDPR.

Facebook čelí krizi důvěry poté, co vyšlo najevo, že data desítek milionů jeho uživatelů, včetně necelých tří milionů z Evropy, byla neoprávněně využívána konzultantskou společností Cambridge Analytica. Zuckerberg v minulosti mluvil o tom, že v reakci na skandál by pravidla GDPR mohl Facebook aplikovat celosvětově.

Zuckerberg před časem vypovídal na veřejném slyšení před americkými senátory ve Washingtonu. Skutečnost, že by se měla schůzka s vybranými europoslanci odehrát na rozdíl od té v USA za zavřenými dveřmi, vyvolala kritiku.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rasisté, xenofobové a šovinisté? Politolog nabízí překvapivý pohled na…

15.08.2018 00:01 NÁZOR - Populismus se podle všeho šíří světem a ohrožuje zavedený status quo, uvádí Peter Bloom v…

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 22:06 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Loď Aquarius zakotví na Maltě, uprchlíky si rozdělí pět zemí EU

14.08.2018 21:50 Aktualizováno Madrid - Francii, Německo, Španělsko, Portugalsko a Lucembursko se dohodly, že si rozdělí 255…

Útok autem u britského parlamentu: Je zřejmé, že nešlo o dopravní nehodu,…

14.08.2018 21:39 Aktualizováno Londýn - Dnešní vážný incident v britského parlamentu bude vyšetřovat protiteroristické oddělení.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama