Slídil Instagram? Sleduje doslova naše pohyby, uživatelé jsou znechuceni

Londýn - Instagram patří mezi nejpopulárnější sociální sítě dnešní doby. Účet na něm mají milióny uživatelů, kteří se chtějí pochlubit svými fotografiemi širému světu. Teď ale vyšla najevo věc, která příznivce filtrovaných obrázků příliš nepotěší.

Přidejte svůj názor

Sociální síť Facebook a Twitter

Populární aplikace je totiž sleduje. A to tak, že velice detailně. Vše vyšlo najevo nedávno, když Instagram rozesílal nové informace svým uživatelům v souvislosti se zaváděním normy na ochranu osobních údajů GDPR.

Z informací vyšlo najevo, že Instagram sleduje jak uživatel na svůj dotykový telefon kliká a jakým způsobem posouvá text a snímky. Někteří uživatelé aplikace neskrývali své rozhořčení a tvrdí, že pokud aplikace analyzuje jakým způsobem se dotýkají svého telefonu, přesahuje to únosnou mez.

Instagram se ale brání. Říká, že toto opatření je zavedeno jen proto, aby rozeznalo skutečné uživatele od virtuálních botů. Ti totiž na display svého dotykového telefonu neklikají. Právě virtuální boti jsou častým nástrojem hackerů, kteří se snaží libovolné internetové stránky zahltit obrovským množstvím příkazů a způsobit tak jejich kolaps.

Uživatelům také vadí, že pokud by Instagram nemusel "s pravdou ven" kvůli GDPR, informace by se pravděpodobně nikdy nedozvěděli. Na druhé straně je nutno uvést, že Instagram se s problémy s virtuálními boty v minulosti opakovaně potýkal.

Ti se na Instagram několikrát vrhly, podobně jako na Twitter. Při svém nájezdu boti "lajkují", komentují a sdílejí fotografie v tak obrovském množství, že způsobí zahlcení a následný pád celého serveru.

Populární platforma pro (nejen) amatérské fotografy tak vytáhla do protiútoku a do boje nasadila vlastní umělou inteligenci, která má za cíl rozeznat skutečné uživatele od těch virtuálních. Cenou za to je ale opět ztráta dalšího kousku soukromí na straně uživatelů. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama