Soros varovně zdvihá prst: Evropa je v existenčním nebezpečí, blíží se další velká krize

Paříž – Finanční George Soros varuje před další „velkou“ finanční krizi. Poukazuje přitom na prudký nárůst kurzu dolaru a únik kapitálu z rozvíjejících se trhů. Problémy podle něj bude mít především Evropa.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Soros, George

Soros vystoupil na konferenci think-tanku European Council on Foreign Relations. Při té příležitosti varoval, že Evropská unie čelí třem klíčovým problémům: uprchlické krizi, teritoriálnímu rozkladu kvůli Brexitu a úsporné politice, vyvolané finančním krizí, která „bránila hospodářskému rozvoji Evropy".

„EU je v existenční krizi. Všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo,“ varoval Soros Evropu. „Chcete-li uniknout krizi, musíte se znovu nalézt,“ cituje jeho slova deník The Financial Times.

„Ukončení" jaderné dohody s Íránem a „zničení" transatlantické aliance mezi EU a USA podle něj budou mít negativní dopad na evropské hospodářství a způsobí další narušení", včetně devalvace rozvíjejících se měnových trhů, uvedl Soros v úterý v Paříži. „Možná se blížíme k další velké finanční krizi.“

„Už není jen řečnická fráze - Evropa je v existenčním nebezpečí; to je tvrdá realita,“ tvrdí Soros podle agentury Bloomberg. „Euro má mnoho nevyřešených problémů a nesmí jim být dovoleno, aby zničili Evropskou unii," dodal.

Sorosova slova okomentoval i někdejší český ministr financí Ivan Pilip. „G. Soros varuje před novou finanční krizí, která by mohla mít fatální dopady zejména pro EU. Konspirátory jistě napadne, že ji chce sám způsobit, aby sem konečně dostal ty milióny imigrantů. Ostatní by měli aspoň zpozornět,“ uvedl na twitteru Pilip.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Rusko se možná bude chtít stát mírotvůrcem, zní po summitu z Finska

16.07.2018 22:08 Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 21:12 Aktualizováno Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Reakce na jednání Trump-Putin? Ukrajina řeší, že se nemluvilo o Krymu,…

16.07.2018 20:36 Helsinky – Dnešní sumit v Helsinkách, na kterém jednali americký prezident Donald Trump a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama