Přijdeme o kuchyňské nože? Soudce navrhuje radikální řešení

Londýn - Zločin lze spáchat za pomoci nejrůznějších nástrojů a předmětů, které má každý běžně doma. Mezi potenciálně nejnebezpečnější běžně dostupné vybavení domácností patří v tomto směru nože. A tomuto nebezpečí se teď jistý britský soudce snaží čelit vskutku originálním způsobem.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Zbraně

Soudce Nic Madge totiž navrhuje, aby nože s čepelí delší než 25 centimetrů byly ztupeny. Lidé by si tak museli nechat svoje domácí potřeby zvláštním způsobem upravit, aby pomocí nožů nemohli páchat vraždy.

Úpravy by byly provedeny ve speciálních centrech, kde by byla čepel otupena a hrot by byl zakulacen. „Tak dlouhé nože stejně lidé doma nepotřebují. Jsou pro rybáře nebo šéfkuchaře, ale domácí kuchař? Ten jej skoro nepoužije,“ tvrdí pro britský Independent soudce Madge.

Ten argumentuje statistikou, podle níž se v poslední době drasticky navýšili počet násilných činů, které byly spáchány za pomocí nože. Jen v kraji Bedfordshire, kde soudce Madge soudí, jich bylo za poslední dobu spácháno 77.

„Apeluji na všechny, kteří tomu mají co říci – na policii, výrobce, obchody i vládu, aby se dlouhé nože vyráběly pouze s kulatou špičkou“ říká soudce. „Policie může zorganizovat akce, na které mohou lidé přinést své nože, aby jim byly upraveny“ uzavírá.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama