Merkelová odmítla opětovné přidružení Ruska ke G7. Kdy odstoupíte? vpálil kancléřce člen AfD

Berlín - Kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu odpovídala na dotazy poslanců. Mimo jiné uvedla, že Německo nepodporuje opětovné přidružení Ruska ke skupině vyspělých ekonomik G7. Je však pro zachování dialogu s Moskvou.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Angela Merkelová, německá kancléřka

Skupina G7 (Německo, Kanada, USA, Francie, Británie, Itálie a Japonsko) tvořila s Ruskem skupinu G8 do roku 2014. Tehdy bylo Rusko vyloučeno kvůli anexi ukrajinského Krymu. Tu dnes Merkelová označila za "flagrantní porušení mezinárodního práva," uvedla agentura DPA. 

Příští schůzka G7 začne v pátek v kanadském Quebeku. Kancléřka z Křesťanskodemokratické unie (CDU) ale nechtěla spekulovat, zda se účastníci shodnou na závěrečném prohlášení. Evropu a USA rozděluje hlavně spor o americká cla a přístup k Íránu. 

Poslanec AfD Gottfried Curio řekl, že Merkelová může za "příliv migrantů", který způsobil Německu "nejtěžší škody". "Kdy odstoupíte?" zeptal se kancléřky.

zdroj: YouTube

Kancléřka ale bránila své rozhodnutí z roku 2015, kdy uprostřed migrační krize v Evropě vpustila na území spolkové republiky desítky tisíc běženců, kteří z Řecka dorazili do Rakouska, Maďarska a balkánských zemí. Podle Merkelové tehdy panovala "výjimečná humanitární situace" a Berlín se v ní zachoval "velmi zodpovědně".

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama