Muž hrozící bombou držel v Paříži rukojmí, policie ho zadržela

Paříž - V 10. pařížském obvodu zasahovala policie. Muž, který tvrdil, že u sebe má bombu, tam zajal dvě osoby. Situaci francouzská policie vyřešila asi po čtyřech hodinách.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Muž s bombou drží v Paříži dva rukojmí (12.6.2018).

Jednou z rukojmích byla i těhotná žena. Muž požadoval kontakt s íránským velvyslanectvím a francouzskou vládou. Rukojmí nakonec vyvázli živí a zdraví, uvedla starostka Paříže Anne Hidalgová.

Policie už v průběhu vyjednávání uvedla, že incident není považován za akci spojenou s terorismem. Motiv činu není ani po zadržení útočníka jasný. 

Policejní zásah se podle listu Le Parisien odehrál ve dvou fázích: nejprve vyrazil hasicí robot, protože útočník a jeden z rukojmích byli politi benzinem. Pak vyrazila zásahová jednotka BRI a zatkla útočníka. Ten nekladl odpor.

"Dotyčný byl zatčen a rukojmí jsou mimo nebezpečí. Blahopřeji k profesionalitě a pohotovosti policejních sil a záchranářů, zejména BRI a pařížským hasičům, jejichž podpora byla rozhodující," napsal na twitteru ministr vnitra Gérard Collomb.

Jednomu muži se podařilo uprchnout už dříve, v potyčce s únoscem byl lehce zraněn. Dotyčný muž nebyl rukojmím, ale zkřížil útočníkovi cestu v hale budovy, kde utrpěl úder do obličeje, přesněji nadočnicového oblouku, než se mu podařilo uprchnout přes bar i s těhotnou přítelkyní, poznamenal Le Parisien. 

List Le Figaro muže označuje za duševně narušeného. 

Na místě byla i zásahová jednotka a záchranáři. Policie uvedla, že zatím nemůže potvrdit, zda je muž skutečně ozbrojen. Kromě bomby by podle některých médií mohl být muž vyzbrojen i pistolí. 

Hasiči měli připravené  dálkově řízené robotické vozidlo Colossus, které je použitelný například pro průzkum či k odtahování překážek v případě výbuchu.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jsou uprchlíci vůbec k něčemu? Vědci se podívali na migrační krizi a mají…

21.06.2018 22:09 Aktualizováno Paříž - Oddělení dětí od rodičů příchozích migrantů, ke kterému došlo na americko-mexické hranici…

Španělsko je na nohou: Pětice mužů, který sexuálně zneužila dívku, může z…

21.06.2018 21:00 Pamplona (Španělsko) – Případ, který otřásl Španělskem, má nečekané pokračování  Soud v Pamploně…

Africký migant vnikl do domova důchodců a sexuálně zneužil devadesátiletou…

21.06.2018 20:54 Aktualizováno Berlín – Německá policie zatkla 21letého gambijského žadatele o azyl poté, co se údajně vloupal do…

Itálie zadržela dvě lodě německých nevládních organizací, na jedné byli…

21.06.2018 20:48 Aktualizováno Řím – Itálie odmítla vpustit do svých přístavů další loď s migranty na palubě. Italská vláda, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama