Muž hrozící bombou držel v Paříži rukojmí, policie ho zadržela

Paříž - V 10. pařížském obvodu zasahovala policie. Muž, který tvrdil, že u sebe má bombu, tam zajal dvě osoby. Situaci francouzská policie vyřešila asi po čtyřech hodinách.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Muž s bombou drží v Paříži dva rukojmí (12.6.2018).

Jednou z rukojmích byla i těhotná žena. Muž požadoval kontakt s íránským velvyslanectvím a francouzskou vládou. Rukojmí nakonec vyvázli živí a zdraví, uvedla starostka Paříže Anne Hidalgová.

Policie už v průběhu vyjednávání uvedla, že incident není považován za akci spojenou s terorismem. Motiv činu není ani po zadržení útočníka jasný. 

Policejní zásah se podle listu Le Parisien odehrál ve dvou fázích: nejprve vyrazil hasicí robot, protože útočník a jeden z rukojmích byli politi benzinem. Pak vyrazila zásahová jednotka BRI a zatkla útočníka. Ten nekladl odpor.

"Dotyčný byl zatčen a rukojmí jsou mimo nebezpečí. Blahopřeji k profesionalitě a pohotovosti policejních sil a záchranářů, zejména BRI a pařížským hasičům, jejichž podpora byla rozhodující," napsal na twitteru ministr vnitra Gérard Collomb.

Jednomu muži se podařilo uprchnout už dříve, v potyčce s únoscem byl lehce zraněn. Dotyčný muž nebyl rukojmím, ale zkřížil útočníkovi cestu v hale budovy, kde utrpěl úder do obličeje, přesněji nadočnicového oblouku, než se mu podařilo uprchnout přes bar i s těhotnou přítelkyní, poznamenal Le Parisien. 

List Le Figaro muže označuje za duševně narušeného. 

Na místě byla i zásahová jednotka a záchranáři. Policie uvedla, že zatím nemůže potvrdit, zda je muž skutečně ozbrojen. Kromě bomby by podle některých médií mohl být muž vyzbrojen i pistolí. 

Hasiči měli připravené  dálkově řízené robotické vozidlo Colossus, které je použitelný například pro průzkum či k odtahování překážek v případě výbuchu.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z mostu v Janově spadl i kamion z Prahy. Řidič je potlučený, ale žije

14.08.2018 20:08 Aktualizováno Janov (Itálie)/Praha – Na mostě, jehož část se dnes zřítila v italském Janově, byl také kamion…

Blízko Česka vzniknou další záchytná centra pro migranty? Po Bavorsku je…

14.08.2018 20:00 Drážďany - Záchytná centra pro migranty chce vytvořit další německá spolková země sousedící s…

Příčina zřícení mostu v Janově? Provozovatel vinu odmítá, nedávné kontroly…

14.08.2018 19:43 Janov (Itálie) - Příčina zřícení části mostu v Janově zatím není známa. Firma, která most provozuje…

Německo obvinilo přívržence IS, plánoval útok automobilem

14.08.2018 19:28 Karlsruhe (Německo) - Německé státní zastupitelství obvinilo z plánování teroristického útoku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama