Británii pobouřilo tragické selhání. Matku označili lékaři za paranoidní, chvíli poté jí zemřela dcera

Manchester - Británií rezonoval otřesný případ lékařského selhání. Matka se bála o svou těžce nemocnou šestiletou dceru, která trpěla vysokými horečkami a chronickou únavou. Lékař matce řekl, že nejde o nic vážného, a obě poslal domů. Chvíli na to ale dívka zemřela.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

lékaři

Kirsty Ermenekliová se se svou šestiletou dcerkou Layalou vydala do anglické nemocnice Royal Oldham. Lékařům sdělila, že její dítě trápí vysoké horečky, pocity letargie a další příznaky onemocnění.

Layala měla na kyčli velkou vyrážku. Lékař ale i přes to Kristy oznámil, že jde jen o obyčejnou vyrážku s modřinou a navzdory pochybnostem zdravotní sestřičky ji poslal zpět domů.

Příznaky nemoci ale neutichaly, naopak se stupňovaly. Stav holčičky se stále zhoršoval a nakonec byla přijata na dětské oddělení, kde bojovala o život. Po osmi hodinách od příjezdu do nemocnice ale zemřela.

Ukázalo, že ve skutečnosti trpěla vážnou meningitidou, kterou lékař nepoznal a podcenil.

Kristy zahraničním médiím řekla, že ji lékaři měli za paranoidní matku, která zbytečně prožívá nemoc svého dítěte. Tvrdí, že ji ani dostatečně neinformovali o jejím zdravotním stavu.

"V té době jsem si myslela, že Layala je v těch nejlepších rukou," dodala zdrcená Kristy, která má doma další dvě děti a díky selhání lékařů je nyní paranoidní ještě více.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Brit, který se přiotrávil novičokem, byl propuštěn z nemocnice

20.07.2018 19:14 Londýn - Brit, který se přiotrávil nervově paralytickou látkou novičok, byl dnes propuštěn z…

Brit, který chtěl útočit u parlamentu, dostal doživotí

20.07.2018 18:07 Londýn - Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval teroristický útok u britského parlamentu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama