Netušil, že veze nepřítele číslo jedna? V Belgii pustili na svobodu šoféra teroristy Abdeslama

Brusel - V Belgii byl podmínečně propuštěn francouzský občan Ali Oulkadi. Prý neměl o činnosti teroristů tušení, když jednoho z nich, Salaha Abdeslama, svezl autem. Oulkadi byl blízkým přítelem Abdeslamova bratra Brahima, který při útocích v Paříži v roce 2015 zahynul.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Belgická policie

Oulkadi (33) má zákaz opustit belgické území, povinnost zdržovat se doma v určitých hodinách během dne, vyhýbat se určitým místům a také povinnost být v kontaktu s policií. Má také zákaz stýkat se s určitým okruhem lidí a pořizovat si zbraň.

Salah Abdeslam, který je jediným podezřelým, jenž přežil teroristické útoky v listopadu 2015 v Paříži, v březnu prohlásil, že nikdy nežádal Oulkadiho o pomoc.

Oba muži se sešli v Bruselu den po masakru a podle vyšetřovatelů Oulkadi Abdeslama ve svém voze vezl, když už po něm bylo vyhlášeno pátrání. Abdeslam tvrdí, že Oulkadi nevěděl o tom, že Abdeslam je "veřejným nepřítelem číslo jedna".

Abdeslam byl podle belgických vyšetřovatelů zapletený také do atentátů v Bruselu z března 2016, při nichž zahynulo na letišti a v metru 32 lidí. K oběma útokům se přihlásil Islámský stát.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Brit, který se přiotrávil novičokem, byl propuštěn z nemocnice

20.07.2018 19:14 Londýn - Brit, který se přiotrávil nervově paralytickou látkou novičok, byl dnes propuštěn z…

Brit, který chtěl útočit u parlamentu, dostal doživotí

20.07.2018 18:07 Londýn - Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval teroristický útok u britského parlamentu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama