Opilý Chorvat v Rakousku hajloval a zvolal ustašovský pozdrav. Soud vynesl trest

Vídeň - Muž, který 12. května při letošní vzpomínkové akci Chorvatů v rakouském Bleiburgu hajloval, vyvázl s 15měsíční podmínkou. Trest mu dnes vyměřil zemský soud v Klagenfurtu. Obžalovaný Chorvat se k činu přiznal.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Rakouská policie

Své jednání se muž (51) snažil ospravedlnit tím, že byl opilý. Při pohledu na chorvatskou vlajku se symbolem chorvatských ozbrojených sil se prý nechal unést, zvedl pravou ruku a zvolal ustašovský pozdrav. 

Děda a strýc odsouzeného bývali vojáky ustašovských sil někdejšího Nezávislého státu Chorvatsko, jehož režim byl spojencem nacistického Německa. Sám však nacionálně socialistické ideje nesdílí a svého činu velmi lituje, řekl Chorvat. 

Po porážce nacistického Německa uteklo zhruba 40.000 Chorvatů - vojáků, milicionářů a jejich rodinných příslušníků - do britské okupační zóny v Rakousku. Britové je však vydali komunistickým partyzánům, kteří z pomsty tisíce z nich zavraždili buď přímo v Rakousku, nebo na cestě zpět do Jugoslávie. Zpětný odsun těchto chorvatských uprchlíků začal v korutanském Bleiburgu. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 18:21 Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Seehofer je kverulant? Většina Němců chce jeho odchod, fandí mu příznivci…

16.07.2018 16:56 Berlín - Výsledky průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv nevyznívají příliš…

Summit USA-Rusko: Trump a Putin dvě hodiny jednali za zavřenými dveřmi

16.07.2018 16:32 Aktualizováno Helsinky - V prezidentském paláci v Helsinkách proběhlo jednání prezidentů Ruska a USA Vladimira…

Trump rozhodil EU. Koho má vlastně za přítele? Ostrá reakce přišla z…

16.07.2018 15:46 Aktualizováno Brusel/Berlín - Americký prezident Donald Trump v neděli označil EU za nepřítele své země,měl tím…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama