Itálie utne finanční příspěvky Evropské unii? Salvini vyrukoval s novou výhrůžkou

Řím - Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes jednal se svým rakouským protějškem Herbertem Kicklem a rakoským vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem. Itálie podle něj přehodnotí své finanční příspěvky Evropské unii, jestliže současná osmadvacítka nezmění svůj přístup k migrantům.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Sídlo EU

"Atmosféra v Evropě se mění a jsme optimističtí," prohlásil Salvini, který je předsedou protiimigrační Ligy. "Rovněž naprosto důvěřujeme rakouskému předsednictví EU a věříme ve zdravý rozum našich evropských kolegů, zčásti kvůli tomu, že nechceme znovu vyjednávat italské financování Evropské unie," dodal. 

Podle italského ministra vláda pracuje na návrhu, který chce předložit na nadcházejícím unijním summitu a který se týká posílení ochrany vnější hranice EU a boje s přílivem migrantů.

"Cílem je ochránit vnější hranici, nikoli sdílet ten problém s ostatními evropskými zeměmi, ale vyřešit ho u zdroje," uvedl Salvini. "Jestli si někdo v EU myslí, že Itálie bude i nadále hlavním přístavem a uprchlickým táborem, tak se mýlí," dodal.

Italský premiér Giuseppe Conte dnes v Římě dvě hodiny jednal s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Během rozhovorů Conte uvedl, že Itálie není ochotna zpět přijmout ty žadatele o azyl, kteří již ze země odešli. 

Takzvaný dublinský systém předpokládá, že se uprchlíci zaregistrují v první bezpečné unijní zemi, do níž se dostanou. Jestliže se přesunou jinam, měli by být do této původní země vráceni.

"Dnes jsem absolvoval velmi užitečné setkání s prezidentem Tuskem," napsal Conte na twitteru. "V předstihu jsem mu řekl, že na jednání v Bruselu nebudeme diskutovat o druhotném pohybu migrantů bez toho, že by se nejdříve začal řešit jejich primární pohyb, se kterým musí Itálie bojovat zcela sama," dodal.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mayová vyhrožuje stranickým rebelům předčasnými volbami

18.07.2018 10:38 Londýn - Premiérka Theresa Mayová před úterním hlasováním o dodatku k zákonu o obchodních aspektech…

Konec masa ze zvířat. Do restaurací se začne dostávat uměle vyrobené

18.07.2018 08:10 Amsterodam - Nizozemská společnost Mosa Meat před pěti lety představila jako první na světě…

Soud propustí Slovenku Rezešovou odsouzenou na devět let za nehodu

18.07.2018 07:54 Košice (Slovensko) - Soud v Maďarsku souhlasil s žádostí o podmínečné propuštění Slovenky Evy…

Stanou se jaderné zbraně mokrým snem světových despotů? Žijeme pořád v…

18.07.2018 06:00 Po skončení Studené války si většina z nás na chvíli vydechla a mysleli jsme si, že je rizikové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama