Soudu vadily "hovadiny". Proces s útočníkem na ubytovnu pro uprchlíky se musí opakovat

Berlín - Německý soudní dvůr v Karlsruhe zrušil rozsudek nad neonacistou Maikem Schneiderem (31), který dostal 9,5 roku za žhářský útok na ubytovnu pro migranty. Celý proces se tak bude opakovat.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Schneider dostal vysoký trest za žhářský útok ze srpna 2015, při kterém vyhořela tělocvična ve městě Nauen nedaleko Berlína, která se měla stát ubytovnou pro žadatele o azyl. Škodu policie vyčíslila na 3,5 milionu eur.

Nyní se bude muset soud v Postupimi případem zabývat znovu. Spolkový soudní dvůr své rozhodnutí prvoinstanční rozsudek zrušit a nařídit opakování procesu zdůvodnil tím, že jeden ze soudců označil vyjádření Schneidera k činu za "hovadiny".

Tento výrok podle nejvyššího trestního soudu, na rozdíl od mínění postupimského soudu, opravňuje nedůvěru Schneidera v nestrannost poroty.

Schneider se při prvoinstančním procesu k zapálení budovy přiznal. Hovořil ale po celou dobu o "nehodě". Chtěl prý sportovní halu jen zakouřit jako výraz nesouhlasu s migrační politikou spolkové vlády kancléřky Angely Merkelové. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Rusko se možná bude chtít stát mírotvůrcem, zní po summitu z Finska

16.07.2018 22:08 Helsinky - Finský ministr zahraničí Timo Soini se domnívá, že Rusko si po úspěšném uspořádání…

Francouzští fotbalisté dostanou za titul mistrů světa Řád čestné legie

16.07.2018 21:12 Aktualizováno Paříž - Francouzští fotbaloví reprezentanti, kteří v neděli vyhráli mistrovství světa v Rusku,…

Reakce na jednání Trump-Putin? Ukrajina řeší, že se nemluvilo o Krymu,…

16.07.2018 20:36 Helsinky – Dnešní sumit v Helsinkách, na kterém jednali americký prezident Donald Trump a jeho…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama