Politický otřes v EU. Itálie se kvůli uprchlíkům vzbouřila Německu a Francii

Brusel - Italští politici v čele s ministrem vnitra oznámili, že Itálie by měla bojkotovat evropský mini summit v Bruselu, který bude řešit migrační politiku EU. Iniciátorem summitu je německá kancléřka Agela Merkelová, která v souvislosti s uprchlickou situaci v Evropě čelí velké kritice ze strany některých evropských politiků.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlická krize

Důvodem bojkotu je dokument Evropské komise připravený pro předčasný summit, kde se sejdou evropští lídři už příští víkend. „Německo a Francie si myslí, že nám můžou hodit ještě víc uprchlíků namísto toho, aby nám alespoň nějakým způsobem pomohli. Itálie nebude hrát podle jejích scénáře,“ řekl lídr pravicové strany a ministr vnitra Metteo Silvini. „Summit bychom měli ignorovat, můžeme ušetřit peníze a nikam nejet,“ doplnil.

Pomoc evropských mocností podle Itálie není dostatečná. Evropská migrační politika nepohlíží na problémy Jižní Evropy tak, jak by to mělo být. Evropa tak navrhuje speciální plán a uprchlické centry mimo EU, kde se mohou hromadit uprchlíci. Zatímco Itálie je nucena bojovat s migračními problémy sama, Německo řeší uprchlickou krizi uvnitř země na politické úrovni mezi Merkelovou a Seehoferem.

Merkelová původně zastávající měkké principy migrační politiky se setkala v konfliktu se svým koaličním partnerem, který vyžaduje zpřísnit německou migrační politiku. Spor mezi kancléřkou a Seehoferem otřásl celou Evropskou unii a vynutil státy EU přehodnotit svoji migrační politiku.

 Přehodnocení migrační politiky Evropské unie se musí uskutečnit na předčasném summitu v Bruselu. Do té doby je konflikt mezi Merkelovou a Seehoferem pozastaven. Německý politik souhlasil počkat na evropský summit, od kterého všichni očekávají zásadní změny v migrační agendě EU. Státy, které se s uprchlíky setkávají jako první (např. Itálie, Bulharsko či Maďarsko) vymáhají konkrétní postupy pro eliminování následků migrační krize.  

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konec masa ze zvířat. Do restaurací se začne dostávat uměle vyrobené

18.07.2018 08:10 Amsterodam - Nizozemská společnost Mosa Meat před pěti lety představila jako první na světě…

Soud propustí Slovenku Rezešovou odsouzenou na devět let za nehodu

18.07.2018 07:54 Košice (Slovensko) - Soud v Maďarsku souhlasil s žádostí o podmínečné propuštění Slovenky Evy…

Stanou se jaderné zbraně mokrým snem světových despotů? Žijeme pořád v…

18.07.2018 06:00 Po skončení Studené války si většina z nás na chvíli vydechla a mysleli jsme si, že je rizikové…

Itálie chce Česku vnutit uprchlíky. Conte chce Babišovi v Římě osobně…

17.07.2018 23:24 Řím - Italský premiér Giuseppe Conte dnes odpověděl v otevřeném dopise svému českému protějšku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama