Salvini hrozí Evropě: Pokud si myslíte, že Itálie bude dál utečeneckým táborem, pletete se

Řím - Italský krajně pravicový ministr vnitra ve středu obvinil Španělsko, že se nedostatečně podílí na přijímání migrantů. Poté, co země přijala loď Aquarius, kterou Itálie odmítla, řekl také, že by Španělsko mělo přijmout „další čtyři" záchranné čluny.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům

Ministr Matteo Salvini tentokrát zaměřil svou kritiku na Španělsko, předtím se podobně vyjadřoval i na účet Francie. Tvrdí, že země přijaly jen malou část migrantů, které měly přijmout na základě dohody s Evropskou unií.

Španělsko proto podle něj „může přijmout další čtyři lodě" migrantů zachráněných ze Středomoří, řekl Salvini na tiskové konferenci. Jeho slova cituje agentura AFP.

Salvini minulý týden kritizoval Francii za to, že odmítla přijmout loď s více než 600 migranty, kterou předtím odmítla i Itálie. Lidi z lodě Aquarius nakonec přijalo právě Španělsko.

Salvini nastoupil do úřadu minulý měsíc a jedním z klíčových bodů jeho programu je migrace. Itálie je jedním z hlavních vstupních míst pro tisíce migrantů, kteří se plaví přes Středozemní moře ze severní Afriky. Salvini už vyzval další země EU, aby se zapojily a pomohly Itálii.

„Požádáme Evropu, aby poskytla více lidí a zdrojů na obranu Středomoří," prohlásil. „Pokud si Evropa myslí, že Itálie bude i nadále utečeneckým táborem, mýlíte se," vzkázal Salvini. „Itálie chce jen pomoci Italům."

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při hromadné nehodě deseti aut na německé dálnici zemřeli čtyři lidé

22.07.2018 12:43 Heilbronn (Německo) - Při nehodě deseti aut na německé dálnici 81 na severovýchodě Bádenska…

EU má plán proti Trumpovi. Americe se nebude líbit

22.07.2018 09:59 Tokio/Brusel - Protekcionistická politika, kterou razí americký prezident Donald Trump, zřejmě…

Londýn si krutě vystřelil ze Zemana. Pověsil obří rudé trenky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Londýn/Praha - Obří rudé trenýrky odkazující na politický happening skupiny Ztohoven na Pražském…

Sicílie na nohou. Někdo tam masově vraždí uprchlíky

21.07.2018 22:27 Aktualizováno Řím - Sicilská prokuratura začala vyšetřovat nedávnou smrt čtyř migrantů ve vodách blízko italského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama