Italský ministr Salvini dál brojí proti migrantům: Ke vzpouře burcuje celou Evropu

Řím – Italský ministr vnitra prohlásil, že chce přejít od slov k činům. Matteo Salvini má v plánu postavit se proti celé Evropě a radikálně změnit evropské zásady migrační politiky, o kterých se bude mluvit už o víkendu v Bruselu. Itálie ale podle Salviniho bruselský summit o migrační politice musí bojkotovat, protože „EU zcela ignoruje migrační problémy Itálie“.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Evropská unie, ilustrační foto

„Itálie se nebude podílet na nelegálním migračním byznysu,“ napsal italský politik na své facebookové stránce 16. června, kdy mořské lodě s nelegálními migranty byly otočeny zpátky k původnímu pobřeží. „Příště se budou muset podívat kolem sebe, jestli nejsou přístavy [neitalské], které by je mohly přijat,“ doplnil Salvini. Uprchlické lodě Itálie směruje ke Španělsku a žádné uprchlíky už přijímat nechce.

Názory Salviniho čílí kritice nejen v EU, ale i v samotné Itálii. Jeho politika je označovaná za fašistickou kvůli sčítání Romů, které ministr prováděl za účelem jejích „evidence“ a „vyhoštění“. V roce 2014 papež při oficiálním setkání s představiteli romské menšiny v Itálii řekl, že jim soucítí kvůli stereotypům a předsudkům panujícím v italské společnosti.

Jako příklad papež použil situaci, kdy řidiče hromadné dopravy veřejně upozorňují cestující na to, že v dopravě jsou Romové, kteří jim mohou ukrást jejích osobní věci. Příští den Salvini na svém facebooku zveřejnil příspěvek, kde říkal, že chování řidičů podporuje.

Italská vláda projevuje nekompromisní postoj vůči uprchlíkům. Salvini vystupuje za to, aby se další evropské státy jako například Francie či Španělsko zapojily a začali přijímat uprchlíky aktivněji. Odmítání přijímat uprchlické lodě v Itálii pokračuje.  

Jeho největší kritik a zároveň jeden z nejznámějších italských novinářů je Saviano. Novinář už dlouhou dobu žije pod ochranou policie kvůli velké zločinnosti v zemi. Saviano píše, že místo posílení bezpečí novinářů v Itálii, Salvini je zvyklý jim vyhrožovat.  

Krajně pravicová strana Salviniho v březnu získala 17 % voličských hlasů. Svoji politiku strana buduje na výrazně protiimigrační agendě. Rakouský kancléř chce spolu s Itálii a německým ministrem vnitra Seehoferem založit novou taktiku, jak bojovat proti nelegální migraci.  

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Noční vlci dojezdili. Slovensko se otřáslo v základech, tanky kosí…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Bratislava - Ještě ve čtvrtek se zdálo, že základna ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci,…

Útok v Německu: Muž v autobuse pobodal 12 lidí. Bylo to krveprolití,…

20.07.2018 21:29 Aktualizováno Lübeck - V severoněmeckém Lübecku zaútočil muž na cestující v autobuse. Nejméně 12 jich zranil.

Brit, který se přiotrávil novičokem, byl propuštěn z nemocnice

20.07.2018 19:14 Londýn - Brit, který se přiotrávil nervově paralytickou látkou novičok, byl dnes propuštěn z…

Brit, který chtěl útočit u parlamentu, dostal doživotí

20.07.2018 18:07 Londýn - Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval teroristický útok u britského parlamentu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama