OSN si od summitu slibuje shodu u migrace

Brusel - Nadcházející série jednání lídrů zemí EU o migraci by podle vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Fillipa Grandiho měla být příležitostí k tomu, aby státy nalezly společný přístup k řešení problematiky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

OSN

Zároveň by ale podle něj měly udržet jak své principy, tak také vysoké evropské a mezinárodní standardy týkající se azylu tak, jak byly ustaveny po druhé světové válce. Šéf Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) to dnes uvedl v prohlášení pro média.

"UNHCR je připraven pomoci. Chceme pracovat s evropskými státy na vytvoření další cesty, která bude zároveň realistická i principiální," uvedl Grandi. V neděli se v Bruselu sejdou na neformální schůzce premiéři a prezidenti nejméně 16 zemí unie, ve čtvrtek další týden se migraci bude věnovat řádný summit všech 28 zemí bloku. Rozdíly v pohledech zemí na řešení problematiky jsou však přes posun směrem k potřebě lepší ochrany vnějších hranic dál rozdílné a celé téma také pro mnoho účastníků schůzek nese zátěž domácí politické situace.

Podle Grandiho musí být nový přístup EU k migrační problematice založen na solidaritě mezi státy a na jejich spolupráci. Skončit by podle něj měla nynější tendence k přesouvání odpovědnosti na jiné země a ke krokům, které poškozují na jedné straně uprchlíky, ale na druhé i samotnou Evropu.

Evropa má podle šéfa UNHCR zajistit, že lidé, kteří se na moři ocitnou v nouzi, budou zachráněni, a také vyřešit, co se s nimi stane dál.

Témata: OSN | EU | Summit EU | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seehofer je kverulant? Většina Němců chce jeho odchod, fandí mu příznivci…

16.07.2018 16:56 Berlín - Výsledky průzkumu společnosti Forsa pro zpravodajskou televizi n-tv nevyznívají příliš…

Summit USA-Rusko: Trump a Putin dvě hodiny jednali za zavřenými dveřmi

16.07.2018 16:32 Aktualizováno Helsinky - V prezidentském paláci v Helsinkách proběhlo jednání prezidentů Ruska a USA Vladimira…

Trump rozhodil EU. Koho má vlastně za přítele? Ostrá reakce přišla z…

16.07.2018 15:46 Aktualizováno Brusel/Berlín - Americký prezident Donald Trump v neděli označil EU za nepřítele své země,měl tím…

Ženě se udělalo zle a šla na toaletu. To, co následovalo poté, bylo noční…

16.07.2018 15:38 Londýn - Jedenadvacetiletá Britka Beth Bamfordová se jedno ráno vzbudila s nevolností a bolestí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama