VIDEO: 200 migrantů zaútočilo na chorvatskou hranici. Alláhu akbar, křičeli, pak napadli policisty

Záhřeb – Balkánská migrační trasa je opět velmi vytížená. Skupina asi 200 migrantů se před několika dny pokoušela zaútočit na na chorvatskou hranici v Maljevci. Podle listu Kronen Zeitung přitom běžěnci křičeli „Alláhu Akbar“, tedy Bůh je veliký. Pak se vrhli na policisty, kteří museli nasadit slzný plyn.

Přidejte svůj názor 68 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Video, které se na internetu objevilo o víkendu, ukazuje skupinu migrantů, kteří se pokoušejí překročit malý kanál a protlačit se přes policisty, kteří na sobě měli ochrannou výstroj . K incidentu došlo v chorvatském městě Maljevac, které leží na hranicích s Bosnou, píše Kronen Zeitung.

zdroj: YouTube

Pokus o násilné překročení hranic přichází je asi měsíc poté, co chorvatská vláda varovala, že se po balkánské trase pohybují desítky tisíc migrantů, kteří chtějí najít nový způsob, jak se dostat do západní Evropy.

Podle chorvatského ministerstva vnitra v současné době prochází přes Řecko, Albánii, Černou Horu, Bosnu nejméně 60 000 migrantů, kteří se pokoušejí dostat do Chorvatska. „Pokud zde najdou nějakou slabinu, budou mít potíže," uvedl zdroj z ministerstva vnitra.

Také Červený kříž hovoří o „tisících přistěhovalcích, kteří v současnosti cestují balkánskými zeměmi". Toto číslo se pravděpodobně bude i nadále zvyšovat. Jen v Bosně je v současné době přibližně 6 500 uprchlíků, loni jich přitom bylo jen 755. Organizace varuje, že tito lidé nutně potřebují větší pomoc. Vyjádřila také znepokojení nad tím, jak se region s nárůstem migrantů vyrovnává.

„Tisíce lidí, kteří procházejí balkánským územím, zoufale potřebují základní humanitární služby a podporu," uvedla před několika dny Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC).

„Obáváme se, že lidé nedostávají potřebnou pomoc. Chtějí pokračovat v cestě a nejsou ochotni využívat státní služby ze strachu, že budou zadrženi,“ uvedl Simon Missiri, regionální ředitel IFRC pro Evropu.

Vstupte do diskuze (68)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranty jiné barvy pleti by v Praze zbili, utrousil nizozemský ministr

19.07.2018 13:26 Haag - Nizozemský ministr zahraničí Stef Blok se ostře pustil do Česka a Polska. Kdyby migranti…

Tatry bojují se záplavami. Dětské tábory evakuovány, voda poškodila stezky

19.07.2018 13:19 Aktualizováno Poprad - Vydatné lijáky sužují Slovensko. Kvůli lokální záplavě byli evakuováni obyvatelé a…

Macronův poradce zmlátil demonstranta. VIDEO je šokující, hromuje opozice

19.07.2018 12:55 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron má na triku skandál. Jeho bezpečnostního poradce…

Španělsko řeší trable s ponorkou. Byla příliš těžká, po úpravě se zase…

19.07.2018 12:47 Madrid - Španělsko žije kauzou nevydařené armádní ponorky. Plavidlo bylo příliš těžké a teď, když…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama